POSTNI ČAS - ČAS MILOSTI

S pepelnično sredo se začenja postni čas. Letos smo se vanj prestavili skoraj direktno iz božičnega. Zato je tudi v naši cerkvi ostal delček jaslic, ki v ozadju predstavljajo Jeruzalem, medtem ko spredaj že stojijo trije križi na Kalvariji.
S srednjega križa se žalni vijolični prt razteza proti desnemu in ga objema.

Kalvarija v naši cerkvi nas opominja in obenem hrabri, da bi bili podobni desnemu razbojniku. Čeprav v zadnjem trenutku, a iskreno, se je pokesal svojih napak in prosil Jezusa odpuščanja. In Jezus mu je odpustil. Sprejel ga je v svoje usmiljeno srce. "Še danes boš z menoj v raju," mu je rekel. Tako nam je pokazal pot v odrešenje.

Postni čas nas vabi, da se spremenimo, da opustimo kakšno slabo razvado in se približajmo Jezusu, storimo kaj dobrega za druge/ga in zase, za svojo dušo, se notrenje prenovimo. Bodimo tudi mi kot desni razbojnik. Jezus bo tudi nas objel s svojim usmiljenjem.

Ne bojmo se, Jezus nas ne bo pustil same. Prišel nam bo naproti. Ne zapravimo te čudovite priložnosti. Še posebej v tem izrednem letu božjega usmiljenja.

Zelo lepe spodbude za postni čas najdete na spletni strani PRIDI.COM

MM