Kolesarsko romanje na Brezje, 6.6.2020

V soboto, 6.6.2020, ob 5.15 se je 8 župljanov in duhovni pomočnik g. Šegula zbralo pred cerkvijo v Zadobrovi. Megleno jutro za nas ni bilo ovira in po molitvi in blagoslovu smo se odpravili proti Brezjam. Do Smlednika nas je spremljalo oblačno vreme, potem pa nas je sonce toplo pobožalo in naredilo pot prijetnejšo. V Kranju smo srečali peš romarje iz župnije Šmartno pod Šmarno goro in si privoščili tradicionalni postanek za malico in kavico.

Sledila sta dva vzpona, nekateri so na prvem izbrali strmejšo varianto, drugi pa bolj položno, pri drugem pa smo vsi zagrizli v isti klanec. Po zmagoslavju drugega vzpona smo že zagledali zvonik bazilike na Brezjah in kmalu smo prišli na poznano dvorišče v objemu bazilike. Na Brezjah sta se nam pridružila še dva župljana. V zavetju kapelice sv. Frančiška, ob zvokih zvonov med darovanjem in spodbudnih besedah g. Šegule je bila maša res nekaj posebnega. Pozdravili smo Marijo Pomagaj, se ji priporočili ter jo prosili za vse naše bližnje in tudi našo župnijo. Po maši je sledila okusna malica ob prijetnem klepetu.

Za nazaj se nam je pridružil še en župljan, tako da smo tudi letos dosegli okroglo številko 10 romarjev. Ko smo se odpravili nazaj proti domu, so se nad Brezjami zbirali temni oblaki, vendar nam je vreme odlično služilo, saj se je proti Ljubljani oblačnost stanjšala, tako da je postalo mnogo bolj prijetno. Pot nazaj smo podaljšali v Repnje, kjer smo obiskali Šolske sestre sv. Frančiška Kristusa Kralja. V Črnučah smo preizkusili še sladoled in se po blagoslovu v Šentjakobu odpeljali vsak na svoj dom s prijetnimi spomini.