PROCESIJA SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI, 14.6.2020

V nedeljo, 14. junija, je bila po drugi sv. maši še »Telovska procesija«, ki je zunanje znamenja praznovanja praznika Svetega rešnjega telesa in krvi.  Praznik smo sicer praznovali v petek, 12. junija.

Kljub bolj negotovi vremenski napovedi, pa je bilo vreme lepo, brez dežja, tako da se je lahko procesija vila do križa na kozolcu, kjer je bil blagoslov in potem nazaj. Letos je bilo še posebej lepo, saj so bile med deklicami, ki so posipavale cvetje po poti, kjer je duhovnik nosil Najsvetejše v monštranci, tudi prvoobhajanke, ki so prejšnji dan prejele zakrament prvega sv. obhajila in so prišle v belih oblekah.

Duhovni pomočnik, g. Andrej, je pri križu in potem v cerkvi podelil blagoslov poljem, ljudem in vsej župniji ter vsemu delu, ki ga bomo še v tem letu opravljali.

Po procesiji smo se zbrali še na župnijskem dvorišču na prijetnem druženju ob pecivu in kavici .

MM

Fotogalerija: MAŠA in PROCESIJA