22. NAVADNA NEDELJA, 30. 08. 2020

Nedelja, 30.08.2020 - 22. nedelja med letom – angelska, Feliks (Srečko), mučenec
  7.00: +Ivan Ilovar, ++Ilovar in Mlinarič
  8.30: +Tomo Hudin

Ponedeljek, 31.8.2020 - Rajmund Nonat, redovnik, kardinal
18.00: +Pavla Zajc

Torek, 1.9.2020 - Egidij, opat
18.00: +Martin Kodrič

Sreda, 2.9.2020 - Marjeta, devica, mučenka
  7.30: +Jože Koritnik

Četrtek, 3.9.2020 - Gregor Veliki, papež
18.00: za duhovne poklice

Petek, 4.09.2020 - Mojzes, prerok
18.00: +Francka Filoni

Sobota, 5.09.2020 - Mati Terezija, redovnica
15.00:  poroka
18.00:   po namenu

Nedelja, 6.09.2020 - 23. nedelja - angelska, Zaharija, prerok
  7.00: +Skalarjevi in Černetovi
  8.30: v zahvalo za 50 let

Na oratorij se je letos prijavilo 31 otrok. Skupaj smo preživeli šest lepih in dragocenih dni v medsebojnem druženju, igrah, zabavi, molitvi, veselju in delavnicah. Vse je potekalo v prijateljskem, športnem in duhovnem vzdušju. Animatorji so z izdelki, ki so jih otroci izdelali na oratorijskih delavnicah, okrasili tudi našo cerkev. Po maši si lahko od blizu pogledate njihove izdelke. Vsem, ki ste s svojim sodelovanjem podprli letošnji oratorij se iskreno zahvaljujem. Še posebna zahvala gre našim animatorjem, za njihovo skrb, čas in trud, ki so ga vložili za delo z mladimi in otroci. Hvala tudi vsem, ki ste nas v času oratorija podpirali z pecivom, sadjem, molitvijo ali drugače.

V ponedeljek po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

V petek popoldne od 16h do 18h in v soboto dopoldne med 9. in 12. uro je vpisovanje v veroučno šolo in nakup katekizmov in zvezkov. S seboj prinesete pisno prijavnico, ki jo dobite zadaj pri izhodu iz cerkve ali na naši župnijski internetni strani. Tisti, ki se prvič vpisujete prinesete tudi družinsko knjižico. Če je nimate in je bil vaš otrok krščen v drugi župniji, pa prinesite tudi krstni list. Priporočam tudi družinski verouk, ki ga bomo letos začeli prvič. Prispevek za stroške verouka znaša 25 eurov na družino, ne glede na število otrok.

Petek bo prvi v mesecu - dopoldan bom obiskal bolnike na domu. Po maši bo pobožnost prvega petka.

Sveto mašo ob začetku šolskega leta z blagoslovom šolskih torb bomo imeli prihodnjo nedeljo, 6. septembra, pri maši ob 8.30.

Člani društva Vincencijeve dobrote vam bodo ponudili nove Vincencijeve koledarje. Sredstva, pridobljena z vašo pomočjo, gredo za pomoč družinam brez doma.