DODATNA NAVODILA GLEDE PRENOSA SV. MAŠ PO SPLETU

V soboto so škofje dali nova navodila glede prenosa svetih maš po spletu, s katerimi so pod točno določenimi pogoji dovolili prenose svetih maš iz domačih župnij.

Nekaj glavnih poudarkov tega navodila:

Škofje poudarjajo, da spremljanje prenosa svete maše po spletu ali drugem mediju ne pomeni občestvenega in zakramentalnega obhajanja svete evharistije.
Škofje ordinariji v izrednem času epidemije dajejo dovoljenje vsem župnikom in duhovnikom svojih škofij, da:
   a. preko spleta prenašajo bogoslužje Božje besede (kesanje, dnevna Božja beseda, nagovor, prošnje, Očenaš, blagoslov) z molitvijo za zdravje ter povabijo vernike, da ob določeni uri oz. urah pridejo v cerkev in tam prejmejo sveto obhajilo;
   b. po lastni presoji in glede na pastoralne okoliščine lahko obhajajo sveto mašo brez ljudstva in jo istočasno prenašajo po spletu pod naslednjimi pogoji:
       - da jo duhovnik obhaja v cerkvi ali javni kapeli, medtem ko iz drugih prostorov npr. iz veroučne učilnice ali župnijske pisarne, prenos sv. maše po spletu ni dovoljen,
       - da gre za neposreden prenos svete maše po spletu in ne predvajanje že prej posnete svete maše,  ...

Celotna navodila si lahko preberete tukaj: DODATNA NAVODILA

Kako bomo to uredili v naši župniji, bo dogovorjeno ta teden in boste o tem obveščeni na spletni strani in FB strani naše župnije.

Urednik