SPREMLJANJE SV. MAŠE PREKO ZOOM-A

V času, ko zaradi ukrepov zavarovanja zdravja ponovno ne moremo k sv. maši v cerkev, se lahko ob nedeljah povežemo v župnijsko občestvo preko programa ZOOM, ki omogoča spremljanje sv. maše in tudi sodelovanje.

Sveto mašo lahko spremljate preko spodnje direktne povezave:

ali pa preko povezave:

Za uporabo si morate pred tem na prenosni računalnik s spletno kamero namestiti aplikacijo ZOOM;  na mobilnem telefonu pa verzijo za Android oz. iPhone
Potem je dovolj le, da kliknete na eno od zgornjih povezav ali na fotografijo.

Sv. maša bo v nedeljo ob 9 uri. Po maši bo do 11h možno prejeti sv. obhajilo.

Kolikor je mogoče, si uredite povezavo na enem računalniku, da vas lahko v istem gospodinjstvu spremlja sv. mašo več skupaj (seveda ob upoštevanju vseh navodil za ta čas), ker je število povezav omejeno.

Med prenosom sv. maše vsi, ki ne sodelujete, izklopite mikrofone - na ekranu spodaj levo.

Tudi, ko smo tako pri sv. maši v domači dnevni sobi, se temu primerno obnašajmo, pri sv. maši sodelujmo in se tudi "zakmašno" oblecimo. Spoštujmo svetost Jezusove daritve na oltarju. Naj se naša dnevna soba za tisti čas spremeni v kapelo naše skupne župnijske cerkve.

Urednik