TEDEN KARITAS 2020

Lep pozdrav in iskren Bog plačaj vsem župljanom, ki naše delo podpirate. Čeprav je tudi dejavnost župnijske Karitas zaradi epidemije korona virusa nekoliko okrnjena, nam nekatere pomembnejše zadeve vendarle uspeva spraviti pod streho.

Vsaka 2 meseca delimo hrano, ki jo prejemamo iz EU in škofijskih virov (tako smo npr. v torek, 18. novembra 11 družinam s 47 družinskimi člani razdelili okoli 800 kg take hrane), občasno plačamo kako položnico, 10. starejšim posredujemo revijo Prijatelj, plačujemo šolanje enega afriškega otroka, sodelujemo pri župnijskih dejavnostih (šmarnice, molitev rožnega venca, postrežba ob raznih srečanjih ipd.).

Srečanje s starejšimi je zaradi epidemije žal odpadlo, vendar se jih ob božiču in veliki noči spomnimo s priložnostnimi voščilnicami, nekatere jubilante osebno obiščemo itd.
Mladi nam pomagajo pri delitvi hrane (pri opravljanju težjih del in sami delitvi).

Javne dobrodelne prireditve »Mladi za Karitas« zaradi prepovedi druženja sicer ne bo, zahvaljujoč neumornim organizatorjem in pridnim nastopajočim, pa bo v nedeljo, 29. novembra ob 16 h prirejena virtualna izvedba tega odmevnega dogodka. Podrobnosti o spletni povezavi boste izvedeli naknadno. Zbrane prostovoljne prispevke bomo namenili družini, ki se je znašla v hudi stiski.

Naj nas ob letošnjem »tednu Karitas« spremlja spoznanje, da s služenjem bližnjemu služimo tudi Bogu.

Štefan Trajbarič,  tajnik ŽK