MARIJA ROMARICA - ADVENT 2020

Kot vsako leto do sedaj, bo Marija Romarica tudi v letošnjem adventnem času romala od prve adventne nedelje do Božiča po naši župniji.

Tudi letos "nas prosi", da jo sprejmemo v naš dom in eno noč prenočimo. V tem času se zberemo ob njej in se ji z molitvijo zahvalimo za vse dobro, kar imamo in prejemamo ter se ji priporočimo za naprej, za svojo družino, za našo župnijo in druge potrebe. Naj bo to čas, ko se k molitvi zbere vsa družina.

V tem letošnjem posebnem Adventu bomo Marijo Romarico lahko prevzeli po sv. maši: v delavnik od 18,30 do 19,00 in v nedeljo od 10,00 do 11,00.  V zakristiji dobite leseno škatlo, v katero položite Marijin kip in ga odnesete domov. Naslednji večer prinesete Marijo nazaj na stojalo ob oltar pred sv. mašo, po maši jo vzame druga družina. Vsa ostala navodila glede zaščite pred okužbo bodo priložena na škatli.

Ker sedaj ni rednih sv. maš (z udeležbo vernikov) in se v cerkvi ne morete vpisati v seznam, je prijava možna na priloženem seznamu, v katerega se vpišete. Ko se vpišete se vrnete nazaj
s puščiso levo zgoraj ali zaprete dokument.

Urednik