PAPEŽ RAZGLASIL LETO SV. JOŽEFA

Z apostolskim pismom "Patris corde (Z Očetovim srcem)", ki je izšlo 8. decembra 2020, na praznik Brezmadežne, se je papež Frančišek spomnil 150. letnice razglasitve sv. Jožefa za zavetnika vesoljne Cerkve. Ob tej priliki je razglasil, da bo od 8. decembra 2020 do 8. decembra 2021 potekalo posebno LETO SV. JOŽEFA.

Z besedami: "Kot ljubljeni oče, oče v nežnosti, poslušnosti in sprejemljivosti; oče ustvarjalnega poguma, delavec, vedno v senci", v tem pismu papež Frančišek nežno in ganljivo opisuje sv. Jožefa, ženina Device Marije in zavetnika katoliške Cerkve.

Na srečanju z družinami med svojim obiskom Manile leta 2015 je papež Frančišek zbranim zaupal svojo izkušnjo: "Zelo imam rad sv. Jožefa, ker je močan in molčeči človek. Na svoji mizi imam skulpturo sv. Jožefa, kako spi. In ko imam kakšen problem ali težavo, to napišem na kos papirja in položim pod kip sv. Jožefa, da bi on o tem lahko sanjal. Ta gesta pomeni: moli za ta problem."

Tudi mi se priporočajmo sv. Jožefu!

Več si lahko preberete:  O RAZGLASITVI LETA SV. JOŽEFA
                               in:  PAPEŽI IN SV. JOŽEF