4. ADVENTNA NEDELJA, 20.12.2020

Janez, apostol, evangelist
   9.00:  za vse žive in † farane
             +Martin Kodrič, obletna
            v zahvalo za dar življenja

Danes je 4. adventna nedelja in naše župljane povabim k spovedi pred prazniki. Midva z duhovnim pomočnikom bova na voljo v zaloški cerkvi med 15. in 17. uro.

V petek,18. decembra, je SŠK izdala nova navodila, kako naj obhajamo bogoslužja z verniki. Vse te informacije lahko najdete na spletu. Zvečer je naš nadškof objavil, da v Ljubljani je taka situacija, da je boljše, če imamo ob nedeljah in praznikih še naprej prenos svete maše. Vabim vas, da sprejmete z razumevanjem te ukrepe. Jaz bom verjetno povabim k sodelovanju pri prazničnih mašah najožje sodelavce 5-7 oseb, da bodo maše bolj praznične in doživete. Med tednom se lahko udeležite svete maše ob upoštevanju vseh zdravstvenih ukrepov in z ozirom na površino naše cerkve ne več kot 7-10 oseb na enkrat.

Polnočnice v domači cerkvi ne bo, lahko pa boste na TV SLO 1 spremljali polnočnico, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof metropolit in predsednik Slovenske škofovske konference msgr. Stanislav Zore v  stolni  cerkvi sv. Nikolaja v Ljubljani v četrtek, 24. decembra 2020 ob 24.00.

V četrtek je prvi sveti večer, ko pokadimo in blagoslovimo svoje domove. Zvečer ob 18h bo prenos svete maše preko zoom-a.

V petek, na praznik Jezusovega rojstva, bo prenos svete maše ob 9h preko zoom-a.

V soboto na praznik sv. Štefana bo ob 9h prenos svete maše preko zoom-a. V Zalogu bo ob 17h prireditev – praznovanje 45. obletnice ustanovitve župnije. Lepo vabljeni, da se pridružite praznovanju preko spleta. Link bo objavljen na spletni strani zaloške župnije.

Vsak dan po maši je še naprej možnost za prejem svetega obhajila.

Otroci v tem tednu nimajo verouka. Z veroukom začnemo v novem letu po prazniku Gospodovega razglašenja, 6. januarja. Prihodnjo nedeljo je praznik Svete Družine. Prenos svete maše bo ob 9h preko zoom-a.

Danes so nam skavti iz Štepanje vasi prinesli Luč miru iz Betlehema, ki vam je na voljo v pritličju pri izhodu iz cerkve.

K dobremu Bogu je odšla: +Marta Zupančič, priporočamo jo v molitev.

Vsem našim župljanom želimo blagoslovljen božič!