NOVA NAVODILA ZA PRAZNOVANJE VELIKONOČNIH PRAZNIKOV

Zaradi spremenjenih razmer in novih ukrepov se spreminja tudi obhajanje velikonočnih praznikov.

Vse maše ali obredi bodo ob 18. uri, izmenoma enkrat iz ene, drugič iz druge župnije.

Po maši v četrtek bo preko ZOOM-a še razmišljanje ob molitvi, postnih tekstih in glasbi. Lepo vabljeni, da se pridružite, da na ta način z mladimi pospremimo Jezusa na Oljsko goro v vrt Getsemani.

Cerkev bo ob določenih urah odprta za osebno posamično molitev, možen bo prejem svetega obhajial (posamično oz. iz ene družine skupaj)

Več o navodilih škofov si lahko preberete v IZREDNEM PISMU ŠKOFOV VA VELIKO NOČ 2021

_____________________________________________________________________________________

G. župnik sporoča še naslednje:

V cerkvi bom prisoten eno uro po končanih obredih. Tisti, ki nameravajo priti k obhajilu, naj pridejo v tem času po koncu obredov. V cerkev vstopajte posamezno (1 oseba ali družina naenkrat). V cerkvi se ne zadržujte, da ostali zunaj ne bi čakali predolgo.

V petek popoldan ob 15h bo preko ZOOM-a prenos križevega pota, ki ga bodo pripravili otroci.

Letos v cerkvi ne bo božjega groba, da bi tam molili. To molitev opravite doma, ali pridite za molitev v cerkev, ki bo v soboto odprta od 11h do 13h. Glede števila ljudi v cerkvi velja enako, kot za obhajilo!
Pred vhodom v cerkev pa bo na razpolago blagoslovljena voda.

V soboto zjutraj NE BO blagoslova ognja!

V soboto bo ob 15h blagoslov velikonočnih jedi po ZOOM-u.
Ob 18h bo prenos velikonočne vigilije, nato še eno uro priložnost za posamično sveto obhajilo.

V nedeljo bodo zvonovi ob 8h povabili z k velikonočnemu zajtrku. Ob 10h bo sveta maša - prenos preko ZOOM-a iz Zadobrove, nato še priložnost za posamično  obhajilo.

Na velikonočni ponedeljek bo prenos sv. maše ob 10h.

Vsi obredi so dovoljeni samo na daljavo brez navzočnosti vernikov!

Urednik