MINISTRANTI

Ministranti se srečujemo na dva tedna v veroučni učilnici, kjer imamo ministrantske vaje.
Na teh vajah se vedno naučimo česa novega, od izrazov za posamezne bogoslužne predmete do pravil ministriranja v procesiji.

Da župniku olajšamo bogoslužje, smo razdeljeni v skupine po dva in dva, ki opravljajo dežurstvo pri svetih mašah. Dežurstvo traja en teden, ministranta dežurata pri sveti maši ob devetih v nedeljo,
pri delavniških svetih mašah in pri sveti maši ob sedmih naslednjo nedeljo.
Ob nedeljah in praznikih se pri sveti maši zbere skoraj cela skupina ministrantov, ki zavzeto pomaga pri bogoslužju.

Pripravljen imamo tudi seznam točkovanja, po katerem vsak mesec določimo ministranta meseca. Ministrant meseca dobi prehodni pokal, ki pa postane njegova last, če si ta naslov pridobi tri mesece zapored.

Ministranti pa se ne zadržujemo samo v cerkvi, zelo dejavni smo tudi na drugih področjih,na primer pri ministrantskih kvizih (kjer smo osvojili tretje mesto)in pri športnih srečanjih (na ulični košarki smo osvojili prvo mesto).

Ministranti župnije sv. Tomaža v Zadobrovi se zelo veselimo novih članov, ki bi se nam želeli pridružiti, zato ne odlašajte.

Jan Zajec