Peš romanje na Brezje

Vsako leto v začetku junija v naši župniji romamo peš k Mariji Pomagaj na Brezje.Ponavadi je to drugi vikend v noči iz petka na soboto. Romamo v dveh skupinah.Glavna skupina roma peš, druga z avtomobili pa se pridruži zjutraj pri maši na Brezjah in potem odpeljejo pešromarje domov.Letošnje peš romanje smo začeli v petek, 13. junija, ob 21,30 pred župniščem.Po kratki duhovni pripravi smo se odpeljali z mestnim avtobusom št. 25 do Medvod,od tam pa smo peš nadaljevali pot mimo Zbilj in Mavčič do Kranja. Tam se nam je pridružila še ena romarica, Janez pa nas je tradicionalno pogostil s kavo. Pot nas je potem vodila skozi Naklo in Podbrezje že v času, ko se je začelo daniti. Na Brezje smo rahlo utrujeni in zadovoljni prišli nekaj pred sedmo uro zjutraj. Nekoliko smo počakali romarje z avtomobili, nato je sledila še maša pred oltarjem Marije Pomagaj.V naročje smo ji položili naše stiske, prošnje in tudi zahvale ter jo prosili za nadaljnje varstvo.