ADVENTNA DOGAJANJA 2008

V adventu smo morda malce bolj odprti za različne dogodke, ki jih sicer v vsakodnevnem hitenju prezremo, ali pa jih je manj, a nas tudi pripravijo na najlepši krščanski praznik - rojstvo Odrešenika. Tako so nas letos na predvečer prve adventne nedelje, v soboto, 29.novembra zvečer, naši stari znanci, glasbeniki komornega godalnega ansambla župnije sv. Cirila in Metoda iz Bežigradarazveselili s čudovitim koncertom Stabat Mater - Mati žalostna je stala...,na katerem sta se jim tokrat pridružili še solistki Irena Zajec, sopran in Klementina Žabjek, alt.Vse skupaj je dobro uskladil dirigent Marjan Golob in nas z glasbo popeljal pod križ. Kljub postni tematiki pa je bil to odličen uvod v advent, ko moramo pogledati malce vase, da se pripravimo na Jezusov prihod, ki je nazadnje trpel na križu, da nas je odrešil.Na prvo adventno nedeljo, 30. novembra smo pevci mlajšega odraslega zbora gostovali pri sv. Jakobu v Ljubljani. Peli smo pri večerni maši, ki je v tem času namenjena adventnim razmišljanjem. Zanimivo in lepo je bilo peti v veliki in zelo akustični cerkvi. Naši glasovi so kar nekako drugače, lepše zazveneli, kot smo sicer vajeni. Po maši smo se ob čaju zadržali še na kratkem pogovoru z domačim župnikom.V nedeljo, 7. decembra smo odšli člani mlajše zakonske skupine, sicer v malo okrnjeni sestavi, nabirat mah za župnijske jaslice. Letos je bil res lep, pa še veliko ga je bilo, tako da smo ga hitro nabrali. Lepo, sončno popoldne pa smo izkoristili še za prijeten sprehod po bližnjem gozdu.