Teden KARITAS 2008

Teden Karitas z naslovom Rad te imam, zaupam ti, ki bo potekal med 24. in 30. novembrom 2008, v središče postavlja mlade. Opozoriti želijo in pokazati predvsem na tiste, s katerimi se srečujemo v rednih programih pomoči in na prostovoljce, ki pomagajo ljudem v stiski. Zaupanje je temelj sožitja med generacijami, zato starejše spodbujajo k zaupanju v sposobnosti in mladostni zagon mlajših, slednje pa skušajo spodbuditi k zaupanju v znanje in izkušnje starejših.V Sloveniji deluje Slovenska Karitas, poleg nje pa v vsaki od šestih (nad)škofij deluje škofijska Karitas. Na župnijskem nivoju deluje okrog 440 župnijskih Karitas. Karitas je najbolj prepoznavna in razširjena oblika zbiranja in posredovanja pomoči najbolj potrebnim in šibkim v Sloveniji, občasno pa tudi izven njenih meja. Poleg Slovenske, škofijskih in župnijskih Karitas obstajajo še nekatere druge dobrodelne ustanove, ki opravljajo podobno poslanstvo, npr. Anin sklad, Vincencijeva zveza dobrote, Zavod Salesianum in Združenje Kolpingovih socialnih dejavnosti Slovenije. "KLIC DOBROTE" v dvorani Golovec v Celju V tednu Karitas bo po Sloveniji potekalo veliko število prireditev, najpomembnejši pa bosta romanje prostovoljcev Karitas na Ponikvo in tradicionalni, 18. dobrodelni koncert Klic dobrote, ki bo v sredo, 26. novembra 2008, ob 19.55 v celjski dvorani Golovec. Koncert bosta neposredno prenašala tudi 1. program Televizije Slovenija ter Radio Ognjišče. Slovenska Karitas bo zbrana materialna sredstva namenila najrevnejšim v Sloveniji.