CECILJEVANJE 2008

22. novembra, na praznik svete Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe, smo se pevci obeh odraslih pevskih zborov pri večerni sv. maši priporočili naši zavetnici in se spomnili tudi naših pokojnih pevcev. Sv. Ceciliji smo se priporočili tudi za naprej, da bi s petjem in igranjem še naprej lepšali bogoslužje in peli predvsem v božjo slavo. Naj drži rek, da kdor lepo poje, dvakrat moli, saj je cerkvena skladba v glasbo prelita molitev.Po maši smo se preselili v učilnico, kjer smo ob dobrotah nadaljevali druženje. Na pobudo našega Marka smo mlajši pevci pripravili tudi nekaj kulturnega programa. Zaigrali smo kratke prizore iz Županove Micke, Martina Krpana in Krjavlja, ter se ob njih in ob skeču iz zdravniške ordinacije pošteno nasmejali. Po prijetno preživetem večeru smo si za slovo zapeli še "Angelčka".