ŽUPNIJSKA KARITAS

Župnijska karitas Ljubljana-Zadobrova je bila ustanovljena 17. maja 2004. Sodelavci ŽK se zbirajo v župnijskem domu vsak prvi ponedeljek v mesecu po večerni sv. maši, kamor iskreno vabijo tudi nove sodelavce, prijatelje dobrodelnosti.

Že od začetka organiziranega delovanja posvečajo posebno pozornost naslednjima skupinama župljanov: . . . .

Starejši, bolni in onemogli

Dvakrat letno zanje organizirajo srečanje v župnijski cerkvi in župnijskem domu Skrbijo za občasne obiske po domovih Ob večjih cerkvenih in osebnih praznikih jim pošiljajo voščilnice V okviru možnosti jim pomagajo tudi ob drugih potrebah.

Mlade družine

V okviru svojih možnosti ŽK pomaga tudi drugim ljudem, ne glede na osebnostne, narodnostne, verske ali kake druge razlike. Občasno zbirajo oblačila, obutev in zdravila in zbrane stvari dostavljajo pomoči potrebnim. Ob večjih potrebah se vključujejo tudi v karitativne akcije izven župnijskih meja, doma in na tujem.

Sedež ŽK je v župnijskem domu, Cesta na Kope 11. Po potrebi kličite na tel. 01 549 10 90 (g. župnik Milan Grden) ali 01 529 32 92 (tajnik ŽK Štefan Trajbarič).