ORATORIJSKI DAN

V soboto, 11. decembra je v naši župniji potekal oratorijski dan, ki se ga je udeležilo 22 otrok. Pod vodstvom mladih animatorjev so skozi igro, pogovor in delavnice izvedeli marsikaj zanimivega o dobrodelnosti.

Oratorijski dan smo začeli z molitvijo. Nato je sledila krajša zgodba o dobrodelnosti, ki so jo izvrstno odigrali animatorji. Pri katehezah smo razpravljali o osrednji temi oratorijskega dne, dobrodelnosti. Malo smo risali, pisali in se igrali. Čas je hitro minil in sledile so težko pričakovane delavnice. V eni so otroci ustvarjali z das maso, zobotrebci, polento, maticami in vato. Prav vsi so se potrudili po svojih najboljših močeh in rezultat njihove truda so bili majhni angelčki, ki bodo lahko del jaslic. V pevski sobi, kjer je potekala druga delavnica, je cel dan tako lepo dišalo, da so se vsem cedile sline. Otroci so namreč krasili piškote. S pomočjo barv, čokolade, limoninega ledu ter pisanih kroglic in mrvic so nastajale slastne umetnine. Treba je priznati, da je marsikateri piškot pristal v želodčku še pred malico, vendar pa smo se potrudili, da smo jih pustili toliko, da so jih lahko poskusili tudi starši. Ko smo se okrepčali z malico in čajem, se je začela velika igra. Otroci so si morali z dobrimi deli prislužiti navodila za iskanje skritega zaklada. Nato smo se zbrali v učilnici in se igrali pantomimo. Ravno na sredini igre pa je zunaj posijalo sonce, ki nas je zvabilo ven. Malo smo se lovili, žogali in se skrivali. Čisto na koncu pa smo se z molitvijo zahvalili Bogu za čudovit dan, za vse udeležence oratorija, ki so pridno sodelovali ter za mlade animatorje, ki so skrbno pripravili celoten program. Mislim, da smo se vsi imeli super!

Marika P.

Nekaj slikc z oratorijskega dogajanja si lahko ogledate tukaj.