LETNI OBČNI ZBOR ŽUPNIJSKE KARITAS

Župnijska Karitas skuša v letu dobrodelnosti in solidarnosti popestriti svoje delo z nekaterimi novimi dejavnostmi. Tako so sklenili na letošnjem letnem občnem zboru župnijske Karitas, ki je bil v ponedeljek, 14. februarja 2011, v veroučni učilnici. Pregledali so svoje delovanje v preteklem letu in se dogovorili za delo v tem letu. Tako bodo v svoje delovanje, poleg že utečenih akcij, vključili še nekatere nove. Vsaj dvakrat letno nameravajo npr. zbirati oblačila, obutev in odvečna, a še uporabna zdravila in jih posredovati tistim, ki zbrane stvari potrebujejo; organizirati želijo župnijski dan z dobrodelno tombolo in še kaj, kar se jim bo porodilo tekom leta. V svoje vrste so z zadovoljstvom sprejeli tri nove sodelavke, računajo pa, da se bo v letošnjem letu, ko se tolikokrat poudarjata dobrodelnost in solidarnost, obudila naklonjenost do dobrohotne pomoči bližnjemu še pri marsikaterem župljanu. Š. Tr.