ZAKLJUČEN TEČAJ NEGE BOLNIKA NA DOMU

Da je za kakovostno nego bolnika na domu potrebno precej dodatnega znanja, je spoznalo 21 udeležencev (precizneje: 20 udeleženk in 1 udeleženec) tečaja za nego bolnika na domu, ki je potekal v začetku tega leta v naši župniji.

Tečaj se je odvijal pet torkov, vsakokrat po tri šolske ure, v pevski sobi našega župnijskega doma.

Učiteljica zdravstvene nege, višja medicinska sestra Alojzija Fink je zbrane na podlagi dolgoletnih praktičnih izkušenj podučila, kako lahko bolnemu človeku pravilno, hitro in čim manj moteče pomagamo, če se znajde v domači oskrbi. Marsikaj so lahko udeleženci tudi praktično preskusili.

Tečaj je bil organiziran v okviru karitativnega izobraževanja in usposabljanja prostovoljcev. Na zaključku so udeleženci prejeli tudi ustrezno diplomo. Za nami je eden izmed tako odmevnejših dogodkov v letu dobrodelnosti in solidarnosti v naši župniji.

Š.Tr.