POSVETITEV JEZUSOVEMU in MARIJINEMU SRCU - 27.2.2011

Na 8. navadno nedeljo, 27. februarja 2011, je našo župnijo na povabilo g. župnika obiskal p. Anton Nadrah, upokojeni stiški opat. Pri obeh sv. mašah nam je razložil pomen posvetitve in izročitve Jezusovemu in Marijinemu Srcu.

Jezusovemu in Marijinemu Srcu se lahko posvetijo posamezniki, družine ali cela župnija. P. Nadrah nas je povabil, da bi se tudi naša župnija pridružila 350-tim župnijam v slovenski Cerkvi, kjer so že opravili posvetitev.

Če se izročimo Marijinemu brezmadežnemu Srcu in se po njem posvetimo Jezusovemu presvetemu Srcu in bolj krščansko živimo, nas bosta onadva vodila k Očetu. To je največ, nekaj najčudovitejšega, kar moremo doseči. To dejstvo nas spodbuja k prenovljenim medsebojnim odnosom, ki jih vodi in usmerja božja ljubezen. Pri sv. krstu so naši starši in botri obljubili zvestobo Jezusu, zdaj pa jo lahko obnovimo sami. Gre za posebno prijateljsko zvezo; Jezusu in Mariji vračamo njuno ljubezen z življenjem, skladnim z božjo voljo. Prenovila bosta naša srca, da bomo začeli misliti, delati in ljubiti kakor onadva. To je vstopnica za nebesa.

Gospodu Nadrahu se zahvaljujemo za pridigo, ki nam je dala povod za poglobljeno razmišljanje o našem prijateljstvu z Jezusom in Marijo ter nasploh o našem krščanskem življenju.

F. I.