POSTNO ROMANJE

V soboto, 26.3.2011, ob zaključku tedna družine, so naši duhovniki organizirali srečanje treh župnij na postnem romanju v Italijo.

Okrog 150 se nas je s 3 avtobusi pdpeljalo iz svojih župnij: Ljubljana-Polje, Ljubljana€“Zadobrova in Kranj-Zlato polje , v Vicenzo v severno Italijo. Po sveti maši, ki smo jo romarji darovali v Marijini božjepotni cerkvi, v baziliki na griču Monte Berico, smo si ogledali še staro mestno središče, ki ga je zasnoval renesančni umetnik Palladio. Popoldne pa smo nadaljevali še do province Veneto, do čudovite cerkve Marije čudodelne v Lonigu, kjer smo zmolili skupni križev pot. V toplem sončnem vremenu smo se romarji ne le prijetno družili, ampak smo predvsem priporočili Mariji v varstvo sebe in svoje družine.