KOLESARSKO ROMANJE K SV. HELENI V DOLSKO

Na lepo sončno nedeljo, 29. maja 2011, se je pred našo cerkvijo zbrala pisana druščina 41 navdušenih kolesarjev, da skupaj s kolesi poromamo v Dolsko, od treh malih otročičev, ki smo jih vozili v otroških sedežih, pa do sivolasih romarjev v zrelih letih.

Najprej smo se dogovorili o pravilih obnašanja in vrstnem redu, v katerem bomo vozili, da bi bila vožnja za vse čimbolj varna. Po molitvi in blagoslovu smo se odpravili na pot.

Hitro smo premagovali kilometre in čez tričetrt ure smo že sopihali v zadnji klanec pod cerkvijo sv. Helene, ki je bila naš cilj. Tam nas je že čakal naš gospod župnik, ki je poskrbel za okrepčilo. Potem smo si v dvorani župnijskega doma ogledali nadvse zanimiv film o velikem Slovencu, zdravniku dr. Janezu Janežu, ki je kot misijonar najprej 4 leta deloval na Kitajskem, nato pa 38 let še na Tajvanu. Njegovo življenje je bilo eno samo služenje. Bil je globoko veren in ves čas na voljo svojim bolnikom. Neštetim je pomagal, neutrudno operiral, velikokrat celo daroval kri. Moč za svoje nečloveške napore je prejemal iz globoke povezanosti z Bogom. Ogromno ljudi se je dotaknila njegova dobrota in požrtvovalnost. Tudi nas.

Po odigrani tekmi nogometa, ko smo se pomerili odrasli proti otrokom, smo se podali proti domu. Tudi pot nazaj je ob skrbnem spremstvu našega župnika, ki je bil z avtomobilom, hitro minila. Hvaležni za lepo preživeto popoldne in Božje varstvo na čudovitem izletu, smo že po poti kovali načrte za prihodnji kolesarski podvig. Upamo, da se kmalu uresničijo.

Mateja Trajbarič