ORATORIJSKI DAN

V soboto, 10. 12. 2011 je bilo Zadobrovi še posebno živahno. V cerkvi Sv. Tomaža je potekal oratorijski dan!

Kot je že v navadi, smo se zjutraj vsi zbrali v cerkvi in se priporočili Bogu. Nato smo animatorji zaigrali zgodbico o volku, ki je bil tako lačen, da je hotel pojesti palčke iz Pravljičnega gozda. Prebrisani junaki pa se niso dali, z zvijačo so ga premagali, na koncu pa so se z volkom celo spoprijateljili.

Otroci so s pomočjo animatorjev spoznavali, da so prijatelji dragocen dar in da imamo vsi najmanj enega prijatelja: Boga. Po katehezah smo barvali okraske za božično drevo, izdelovali miniaturne smrečice iz filca in okrogle snežake iz stiropora. Malica in topel čaj sta nam vrnila energijo, da smo se lahko še celo popoldne zabavali, igrali in na koncu tudi skupaj pospravili prostore.

Na koncu smo se zahvalili Bogu za lep dan in polni novih spoznanj odšli domov.

MP

Utrip oratorijskega dne si lahko ogledate tukaj.