SPREJEM NOVIH MINISTRANTOV

V nedeljo, 5. decembra 2012, so bili pri sveti maši ob devetih v ministrantske vrste sprejeti trije ministrantski pripravniki - Matej Kos, Jan Ambrož in Jošt Zajec.

Po pridigi so kandidati za nove ministrante na župnikov poziv pristopili k oltarju, oblečeni v ministrantske obleke. Predstavnika starejših ministrantov sta v kratkem dialogu opozorila na pomembna opravila, ki jih pri sveti maši izpolnjujejo ministranti.

Kdo nese pred mašo na mizico ob oltarju pateno s hostijo? Ministrant. Kdo nese na mizico ob oltarju vrčke z vinom in vodo? Ministrant. Kdo prižge sveče za sveto mašo? Ministrant. Kdo nese knjige na ambon ? Ministrant. Kdo pri darovanju v imenu vseh zbranih ljudi prinese duhovniku pateno s kruhom? Ministrant. Kdo prinese v imenu vseh navzočih ljudi v cerkvi duhovniku vino in vodo, ki bo postalo Jezusova kri? Ministrant. Kdo prinese duhovniku krožnik, vodo in prtiček za umivanje rok? Ministrant. Kdo zvoni pri sveti maši in s tem opozori ljudi na najvažnejši del svete maše ? Ministrant. Kdo odnese iz oltarja kelih, pateno, prtičke? Ministrant. Kdo ugasne po maši sveče in odnese stvari v zakristijo? Ministranti, če prej ne odhitijo iz cerkve.

Sledil je obred sprejema, pri katerem so novi ministrantje iz župnikovih rok prejeli mašno knjigo, kelih in pateno, ter zvonček - predmete, s katerimi bodo sodelovali pri bogoslužju. Na koncu je sledila še molitev za ministrante, nato pa se je sveta maša nadaljevala kot običajno. Pri njej so novinci prvič kot pravi ministrantje tudi dejavno sodelovali.

Ob nastopu nove poti jim želimo vso srečo in obilo Božjega blagoslova.

J. Z.

Nekaj slikc s sprejema novih ministrantov lahko pogledate na tej povezavi .