SPOŠTLJIV POKLEK V CERKVI

S spoštljivim poklekom do tal, izrazimo svojo vero v Jezusovo navzočnost v tabernaklju. Z lepim poklekom pokažemo svojo ponižnost pred Vsemogočnim Bogom. Pokažemo kako smo majhni pred Velikim Bogom.
Pokažemo hvaležnost Odrešeniku, ker v poveličani obliki, pod podobo kruha noč in dan prebiva med nami v tabernaklju.

Pred svojim največjim dobrotnikom pokleknemo tako, da se z desnim kolenom dotaknemo tal. To naredimo premišljeno, počasi, z ljubeznijo do Jezusa.

Zelo nespoštljivo je do Božjega Sina, če s kolenom le nekoliko klecnemo, samo za malenkost upognemo nogo. To je izraz nehvaležnosti, nespoštovanja, morda celo premajhne vere v Jezusovo navzočnost v Svetem Rešnjem Telesu. Lahko je to znamenje slabe verske vzgoje v mladosti.

Če kdo ne more poklekniti do tal zaradi bolezni ali starosti, naj se kratko ustavi. Z rahlim priklonom z glavo, pozdravi Jezusa in gre na svoje mesto.

V letu vere  se odločimo ter redno pokleknimo z velikim spoštovanjem do tal in hkrati v srcu vsaj s kakšno besedo pozdravimo Jezusa. Lep poklek do tal naj bo redna praksa. S tem bomo dali Jezusu primerno čast, otrokom in mladim pa lep zgled.