PRIPRAVA NA OBNOVITEV IZROČITVE NAŠEGA NARODA MARIJI - 1

Marija kot Mati ni skrbela le za Sina Jezusa, ampak že skoraj dva tisoč let najskrbneje opravlja poslanstvo matere v večnosti do slehernega izmed nas. Mnogi, ki imajo do nje ljubeč odnos, dobro občutijo njeno skrb, varstvo in priprošnjo pri Bogu. Ona ljubi tudi vsakega, ki je do nje brezbrižen; ljubi tudi tiste, ki jo sramote ali celo sovražijo.

Kdor koli jo ljubi, časti in se ji priporoča, je deležen njene priprošnje in pomoči, ki jo kot naša skupna Mati izprosi pri Bogu. To lepo izrazi molitev: »Spomni se, o premila Devica, da še nikdar ni bilo slišati, da bi ti koga zapustila, ki je pod tvoje varstvo pribežal, tebe pomoči prosil in se tvoji prošnji priporočal …«

Žal pa je naša Brezmadežna nebeška Mati deležna tudi najpodlejšega sramotenja, poniževanja in zaničevanja. Nje sicer mi ne moremo ne ponižati ne ji kakor koli škodovati, saj je povišana nad angele in svetnike v nebesih – če je ne ljubimo, delamo škodo le sebi in bližnjim.

Da bi pred Božjo pravičnostjo vsaj nekoliko zadostili za žalitve, ki jih je deležna Brezmadežna Marija (jih popravili), je sama v Fatimi zelo priporočila, naj kristjani na poseben, konkreten  način obhajamo pet prvih sobot v  mesecu.

Priporočila je, naj pet zaporednih prvih sobot v mesecu v duhu »zadoščevanja« storimo naslednje:

- dobro pripravljeni prejmemo zakrament svete spovedi (lahko ga prejmemo že nekaj dni prej, a na prvo soboto, ko prejmemo sveto obhajilo, moramo biti v stanju posvečujoče milosti),
- pobožno prejmemo sveto obhajilo,
- zmolimo en del rožnega venca (pet desetk) in
- vsaj petnajst minut razmišljamo o eni ali več skrivnostih rožnega venca.

Vse to izvršujemo z namenom, da vsaj nekoliko zadostimo Marijinemu Srcu za žalitve, ki jih je deležno.

Obnovitev izročitve (posvetitve) Mariji bo 15. avgusta 2013. V naši župniji se bomo na ta dogodek pripravljali pet prvih sobot od februarja do junija 2013.

Vse župljane dobre volje vabimo, da bi se odločili za to obliko priprave na obnovitev izročitve Mariji in s tem za poglobitev osebnega odnosa do Marije in Boga v letu vere.