MLAJŠI OTROŠKI PEVSKI ZBORČEK

Otroški pevski zborček je nastal pred nekaj leti. V njem smo predšolski otroci in mlajši šolarji.

Združila nas je želja, da bi skupaj s starejšim otroškim zborom lahko tudi mi peli pri družinskih mašah. Ker (razen zborovodkinj) še ne znamo brati ali beremo bolj počasi, se pesmice največkrat naučimo kar na pamet.

Na naših pevskih vajah ob petkih popoldan se iz veroučne učilnice sliši malo molitve, nekaj petja in veliko smeha. Na koncu vaj se pogosto igramo »telefončke«, če se že prej ne začnemo loviti po župnijskem dvorišču.

Pri maši pojemo enkrat na mesec. Radi sodelujemo tudi pri župnijskih prireditvah, za materinski dan (na slikci), miklavževanju in božičnici. Na koncu šolskega leta pa se skupaj s starši odpravimo na piknik.

Otroci, ki radi pojete in se igrate, vabljeni v našo družbo!

Silvija  in Mateja