SADOVI BIRME V VELIKI MERI VZKLIJEJO IZ MOLITVE

Po Jezusovem vnebohodu so apostoli ostali skupaj in ENODUŠNO vztrajali v molitvi. Devetim dnem molitve je sledil prihod Svetega Duha. Učinek je bil izreden:
-  Sveti Duh je storil, da so se utrdili v veri.
-  Po prihodu Svetega Duha so Boga še bolj vzljubili.
- Pred prihodom Svetega Duha marsikaj kar jim je govoril Jezus niso dobro razumeli (zakaj bo Jezus trpel, Božje kraljestvo so razumeli kot zemeljsko kraljestvo...). Sveti Duh jim je dal, da so to razumeli v pravem duhovnem pomenu.
- Prej so se bali trpljenja. Sveti Duh jim je dal moč, da so z veseljem trpeli za Cerkev.
- Prej so  Jezusa spraševali kdo je največji, kdo bo sedel v Božjem kraljestvu na Njegovi levici, kdo na desnici. Po  združitvi s Svetim Duhom so vse takšne želje odpade.
- Sveti Duh jih je okrepil v apostolski vnemi, da so z vso vnemo oznanjali Jezusov nauk.
- predvsem pa jih je Sveti Duh posvetil in dal moč za pristno krščansko življenje.

Tudi starši in birmanec, ki želijo, da bi Sveti Duh v njem  učinkovito deloval, naj bi vztrajal v zaupni molitvi. Zadnje leto pred prejemom zakramenta svete birme, naj bo res LETO MOLITVE.
Mesec oktober nas močno vabi k molitvi. Vsaj enkrat v tednu naj bi starši in birmanec prišli v cerkev k skupni molitvi rožnega venca. Družine, ki utegnete, bi prišli tudi večkrat v tednu. Če ne morejo priti na isti dan vsi, lahko en dan pride en družinski član, drugi dan drugi.
Na dneve, ki ne boste prišli k molitvi v cerkev pa bi doma molili vsaj eno, dve, tri desetke rožnega venca, če ni možno moliti vseh šest desetk.

Združimo se v oktobru  in tudi družine  birmancev  v tem mesecu vztrajajte v molitvi.