SVEČAN (FEBRUAR) JE DUHOVNO BOGAT MESEC

Najkrajši mesec v letu- februar zaradi zimske podobe narave velja za precej turobnega. Vendar je to le zunanji videz, ki zlasti za nas kristjane skriva v sebi obilico duhovne vsebine.

Staro slovensko ime za ta mesec – svečan prihaja od svečnice, praznika Jezusovega darovanja v jeruzalemskem templju, ki ga obhajamo 40 dni po božiču (2. februarja) in ko v spomin na ta dan v cerkvi blagoslavljamo sveče. Dodatno je ta praznik pridobil na pomenu l. 1997, ko je papež Janez Pavel II svečnico poimenoval tudi kot dan posvečenega življenja.  Tega  se moramo  spomniti zlasti letos, ko je v vesoljni Cerkvi celo tekoče pastoralno leto razglašeno za leto posvečenega življenja.

V duhovnem smislu je mesec februar prelomen. Njegova prva polovica nosi v sebi še veseljaški predpustni čas, ko so se ljudje včasih poročali in veselili, s pepelnico (18. februarja) pa se z znanimi besedami: »Spomni se človek, da si prah in da se v prah povrneš!« pa korenito preobrne v 40-dnevni spokorniški postni čas. Kristjanom mora globina tega preobrata globoko seči v srce, da bomo – spremljajoč  Kristusovo trpljenje – notranje prerojeni čim lepše pričakali veselost velikonočnega jutra.

Za župnijo je letošnji februar pomemben po še enem dogodku. V tem času se izteka štiriletni mandat župnijskemu pastoralnemu svetu (ŽPS) in na vrsti so nove volitve, ki bodo potekale v nedeljo, 1. marca. Ko se dosedanji člani ozirajo po štiriletni prehojeni poti, so v teku že priprave na izvolitev nove sestave. Tega dogodka ne bi smeli vzeti preveč tja v en dan, ampak s primerno odgovornostjo sodelovati v volilnih opravilih, da bo nova sestava ŽPS čim bližje tistemu, kar si od njega želimo: da bo v močno oporo g. župniku in da bo dejaven spremljevalec in usmerjevalec dejavnosti v župniji.
Pri predlaganju kandidatov za novi ŽPS  nam mora biti pred očmi, da zaradi neprekinjenosti dela ostane v njem tudi del dosedanjih članov, da so zastopani predstavniki delujočih skupin v župniji (pevci, zakonci, Karitas, mladi itd.), da sta primerno zastopana oba spola in mladina, da so ustrezno zastopani tudi krajevni deli naše župnije in ne nazadnje, da v okolišu, kjer živimo poiščemo in predlagamo nove, dela voljne ljudi, ki bodo pomagali k nadaljnjemu razcvetu naše mlade župnije.

ŠT