POMLADANSKO SREČANJE STAREJŠIH, BOLNIH IN INVALIDNIH

V nedeljo, 14. junija, popoldan ob štirih, je v stari cerkvi spet potekalo srečanje starejših, bolnih in invalidnih župljanov, ki jim leta in zdravstvene tegobe preprečujejo redno udeležbo pri sv. mašah.

Zaradi lažje dostopnosti v pritličju, je to srečanje primernejše za tiste, ki jim je prihod v nadstropni bogoslužni prostor nove cerkve otežen. Kljub neugodnemu soparnemu vremenu se je cerkev lepo napolnila in ob ljudskem petju ter bogastvu besednega dela (uvodni pozdrav, pridiga, obred maziljenja, prošnje, pesmi ge. Štebetove…) so si prisotni preskušani bratje in sestre v Kristusu lepo napolnili duše.

Bolniško maziljenje - Brezje, junij 2015

Nič manj pomemben ni bil tudi drugi del srečanja v veroučni učilnici, kjer je ob polnih mizah prigrizkov in pijače steklo prijetno in zadovoljno prijateljsko druženje.

Za celotno organizacijo je – kot običajno – poskrbela Župnijska karitas.

Š.T.