22. NAVADNA NEDELJA, 30.08.2015

19.00: Janez Vrečar, obletna

Sreda, 2.09.2015 - Marjeta, devica, mučenka
  7.30: v zahvalo
  9.00: za blagoslov novega pastoralnega leta (v Dolu pri Lj.)

Četrtek, 3.09.2015 - Gregor Veliki, papež, cerkveni učitelj
19.00: za duhovne poklice

Petek, 4.09.2015 (prvi petek)  - Mojzes, prerok
19.00: Angela in Franc Mlakar

Sobota, 5.09.2015 (prva sobota) - Mati Terezija, redovna ustanoviteljica
19.00: Feliks Čuček, 30.dan

Nedelja, 6.08.2015 - 23. Nedelja med letom, Zaharija, prerok
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: † Potočnik in Iskra

Vsak ponedeljek po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

V torek ob 20h je srečanje tajništva ŽPS.

V sredo imamo duhovniki naše dekanije v Dolu pri Ljubljani sodalitetno konferenco ob začetku novega pastoralnega leta.

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek dopoldne bom obiskal bolne, ostarele in onemogle na domu. Naprošeni ste, da mi čim prej sporočite, najkasneje pa do petka, kdo bi želel da ga obišče duhovnik na domu.

V petek zvečer ste vabljeni k maši in pobožnosti v čast Jezusovemu srcu. V soboto zvečer pa k maši in pobožnosti v čast Marijinemu srcu.

Na letošnji oratorij se je prijavilo malo manj otrok kot lansko leto. Ob vodstvu izkušenih in skrbnih animatorjev so preživeli pet čudovitih dni v medsebojnem druženju, igrah, zabavi, veselju in seveda tudi v petih poučnih delavnica. Njihovo druženje je potekalo v prijateljskem, športnem in verskem vzdušju. Letos so otroci veliko izvedeli o sv. Dominiku, vzorniku osnovnošolskih otrok, zavetniku ministrantov in don Boskovem učencu. Mladi so z svojimi izdelki, ki so jih izdelali na oratorijskih delavnicah, za današnjo priložnost okrasili našo cerkev. Po maši si jih lahko od blizu ogledate. Iskrena hvala vsem animatorjem, stalnim in pridruženim, za njihov trud, čas in skrb za otroke in mladino. Hvala tudi vsem, ki ste nas v času oratorija podpirali z pecivom, sadjem, molitvijo in na kakršen koli drug način.

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina in mesečnika Ognjišče. Nekaj številk je vedno v prosti prodaji.

Na voljo imate tudi Tomažev list za mesec september. V njem boste našli veliko pomembnih napotkov in informacij ob začetku novega pastoralnega in veroučnega leta.

Od nas se je poslovil in odšel k dobremu in usmiljenemu Bogu Gregor Klešnik. Pogreb pokojnega bo jutri, v ponedeljek, ob 16h na pokopališču Ljubljana Polje. Spomnimo se nanj v svojih molitvah!