23. NAVADNA NEDELJA, 06.09.2015

19.00: Milena Bitenc

Sobota, 12.09.2015 - Marijino ime, spomin
19.00: v dober namen

Nedelja, 13.09.2015 - 24. nedelja med letom, Janez Zlatousti, škof - cerkveni učitelj
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: † Dominik Jančar

Vsak ponedeljek po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

V torek 8. septembra je praznik Marijinega rojstva -  mali šmaren. Na ta dan sta dve sveti maši, jutranja je ob 9h in večerna ob 19h. Po prvi sv. maši sledijo litanije Matere Božje z blagoslovom. Večerna sv. maša je šolska in ste k njej vabljeni tudi vsi otroci in njihovi starši.

V torek ob 20h je srečanje članov ŽPS.

V četrtek ste vabljeni na prvo srečanje svetopisemske oz. biblične skupine v tem pastoralnem letu, ki bo po večerni sveti maši ob 19,45 v župnijski učilnici. Udeleženci boste imeli možnost srečati se z učinki branja Božje besede in si izmenjati izkušnje. Srečanja bo oblikoval g. Luka Mavrič iz zavoda Kerigma.

V petek in soboto je vpisovanje v veroučno šolo in nakup katekizmov in zvezkov. S seboj prinesete pisno prijavnico, ki jo dobite zadaj pri izhodu iz cerkve. Tisti, ki se prvič vpisujete prinesete tudi družinsko knjižico oz. če le te nimate in je bil vaš otrok krščen v drugi župniji, tudi krstni list. Več o tem je napisano v septembrski številki Tomaševega lista.

V soboto dopoldne 12. septembra bo pri sv. Jakobu ob Savi potekal ministrantski kviz na temo sv. Dominika Savia in ministrantski nogomet. Ministranti čimprej zberite ekipo in se prijavite.

Prihodnjo soboto, 12. septembra, bo na Brezjah potekal molitveni dan za duhovne poklice pod geslom »Lepo je biti s teboj, Jezus«. Ob 8.30 bo molitev rožnega venca, ob 9.30 pa molitvena ura za duhovne poklice. Ob 10.30 bo slovesna sveta maša ob somaševanju navzočih duhovnikov. Ob majhnem številu bogoslovcev in novomašnikov je naša molitev in prošnja za nove duhovne poklice še kako potrebna. Odhod avtobusa bo izpred cerkve v Polju bo ob 7.30. Cena romanja je 8 €. Prijavite se lahko v naši župnijski pisarni.

V mesecu oktobru bomo začeli s srečanji izkustvene skupine za odrasle, ki izhajajo iz ločenih družin. Prijave se zbirajo po telefonu ali po mailu. Več o tem si preberite na oglasni deski ali v Tomaževem listu.

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina.