Vnesite vaš naslov

Nedelja, 13.09.2015 - 24. nedelja med letom, Janez Zlatousti, škof-cerkveni učitelj
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: † Dominik Jančar

Ponedeljek, 14.09.2015 - POVIŠANJE SVETEGA KRIŽA
19.00: za zdravje

Torek, 15.09.2015 - Žalostna Mati Božja; vrnitev Primorske, d.p.
19.00: Marta Gostinčar, 7. dan

Sreda, 16.09.2015 - Kornelij in Ciprijan, mučenec
  7.30: Gartroža in Petkovšek

Četrtek, 17.09.2015 - Robert Bellarmino, škof-cerkveni učitelj
19.00: Ivanka Dovč, obletna

Petek, 18.09.2015 - Jožef Kupertinski, mučenec
19.00: Vera in Stane Zajc ter Silva in Franc Žejen

Sobota, 19.09.2015 - Januarij, škof-mučenec
19.00: † iz družine Prusnik in Jožica Kristan

Nedelja, 20.09.2015 - 25. nedelja med letom, »svetniški kandidati«
  7.00: Janez Brezovar
  9.00: za vse žive in † farane

V ponedeljek po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

V tem tednu začnemo z rednim veroukom za vse razrede ob urah kot so napisane na urniku in na internetni strani, razen za 2. razred, ki bo imel verouk v ponedeljek ob 16.30. Otroci od četrtega do devetega razreda imajo šolsko spoved, prvi trije razredi pa redni verouk. Tisti, ki še niste prinesli podpisana spričevala, ste naprošeni, da to storite čimprej. K verouku prinesete tudi copate. Starši in stari starši ste naprošeni, da pomagate svojim otrokom in jih spodbujate k izpolnjevanju veroučnih obveznosti, med katere poleg verouka spada tudi redni obisk nedeljskih in prazničnih svetih maš.Za vestno opravljeno delo otroke večkrat pohvalite.

V petek in soboto je bilo vpisovanje v veroučno šolo in nakup katekizmov in zvezkov. Do sedaj se vas je vpisalo samo okoli 75%, kar je zelo neresno. Knjige in delavni zvezki, ki ste jih pri vpisu lahko nabavili pri nas, so bili izposojeni na reverz in jih bomo v tem tednu vrnili, tako, da jih boste morali zamudniki nabaviti sami in to čimprej, ker brez njih otroci pri verouku nimajo kaj početi. Liturgične zvezke pa boste še vedno lahko kupili pri nas.
V torek ob 20h je srečanje 3. zakonske skupine.

V tem tednu se začnejo tudi redne pevske vaje za vse zbore. Otroško-mladinski pevski zbor ima do nadaljnjega vaje vsako sredo ob 18h; mlajši mešani pevski zbor v sredo ob 20.15; starejši mešani pevski zbor v četrtek ob 19.45; mlajši otroški pevski zbor pa v petek ob 17h.

V soboto 19. septembra ste mladi vabljeni na vseslovensko srečanje mladih v Stično.
Prihodnja nedelja je za nas žegnanjska nedelja. Prav je, da se nanjo lepo pripravimo, tako notranje kot zunanje. Zato ste vabljeni, da skupaj najprej generalno počistimo prostore znotraj naše cerkve in okoli cerkve. Čistilna akcija bo v sredo dopoldne ob 9h in popoldne ob 16h. Seboj prinesite tudi kakšen pripomoček za čiščenje. V nedeljo pa ste po prvi in drugi sveti maši vabljeni h klepetu in prigrizku pred cerkvijo. Gospodinje ste naprošene da prinesete kakšne dobrote iz domače kuhinje. V župnijsko učilnico jih lahko prinesete že v soboto zvečer ali pa v nedeljo zjutraj.

Pri razporeditvi čiščenja cerkve pred nedeljami smo se znašli pred velikimi težavami, namreč ni predstavnikov iz naselij Zadobrova in Novo Polje. Zato ste vsi, ki vam ni vseeno ali je naša cerkev v nedeljo čista ali umazana, naprošeni, da se glede organiziranja tedenskega čiščenja zglasite oz. pokličete ga. Slavko Stražar na tel.: 041 669 759.

Prišlo je tudi do spremembe glede branja beril pri nedeljskih in prazničnih svetih mašah. Od slej naprej ste bralci beril naprošeni, da se vnaprej vpišete na razpored branja beril, ki ga imate na mizici pri vhodu v cerkev. To storite že za prihodnjo nedeljo. Berila dobite v zakristiji. Hvala za razumevanje!

V četrtek zvečer smo imeli srečanje biblične skupine. Ob dveh voditeljih je bilo šest udeležencev iz naše župnije. Prihodnje srečanje bo čez dva tedna prav tako v četrtek zvečer po maši. Rezervirajte si ta čas in pridite  tudi ostali, ki se želite odžejati, nasititi ali najti svoj notranji mir ob premišljevanju Božje besede!

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina.