26. NAVADNA NEDELJA, 27.09.2015

Nedelja, 4.10.2015 - 27. Nedelja med letom »rožnovenska«
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: Franc Šalamun, obletna

V ponedeljek po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim. Že pred začetkom sv. maše prosite duhovnika, ki bo maševal, za kratko izpostavitev po maši.

Petek in sobota sta prva v mesecu, zato bodo v petek pri večerni sveti maši litanije v čast Jezusovemu Srcu v zahvalo za njegovo ljubezen in usmiljenje do vseh nas ter v zadoščenje za naše grehe in slabosti. Pred sv. mašo je priložnost za spoved.

Mesec oktober je mesec rožnega venca, ko se oziramo k Mariji, Božji Materi, in jo prosimo ter se ji z molitvijo rožnega venca priporočamo za uslišanje naših potreb in želja. Tako kot prejšnje leto bomo tudi letos vsak delavnik ob 19h v cerkvi molili rožni venec, nato pa imeli približno ob 19.30 še sveto mašo. Ob nedeljah bomo imeli molitev rožnega venca pol ure pred začetkom svete maše. Skupni nameni molitev so objavljeni v Tomaževem listu in na oglasni deski. Potrudimo se in spoznajmo lepoto in koristnost te prečudovite molitve, ki nas vedno znova in na nov način popelje v življenje presvete družine ter nam po njej deli duhovne darove. Povabljeni ste k vsakdanji molitvi ali vsaj kolikor zmorete in sicer doma v okviru družine ali pa skupaj z nami v cerkvi. V primeru da je sveta maša zjutraj, je zvečer ob 19h prav tako skupna molitev rožnega venca.

3. oktobra 2015 bosta v župniji Sv. Jakob ob Savi dekanijski ministrantski kviz in nogometni turnir na katerega so se prijavili tudi naši ministrantje. Srečanje se bo začelo ob 10:00 z molitvijo v župnijski cerkvi! Sledil bo ministrantski kviz in nogomet.

Iskrena hvala vsem, ki čistite naše cerkvene in skupne prostore in tudi vsem, ki ste se na novo odzvali našemu povabilu za čiščenje. Bog lonaj!

Prejšnjo nedeljo smo ob mesečnem darovanju skupaj zbrali 1200€. Uporabili jih bomo za kritje stroškov nabave kurilnega olja. Bog lonaj vsem, ki ste nam namenili svoj dar!
Iskrena hvala tudi vsem, ki ste v prejšnjo nedeljo napekli in prinesli pecivo ter druge dobrote za lepo druženje na našo žegnanjsko nedeljo. Bog vam povrni!

V času moje odsotnosti se v nujnih primerih (previdevanje ali pogreb) obrnite na g. župnika v Zalogu ali g. dekana Alojzija Grebenca v Dolu pri Ljubljani.

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina in mesečnika Ognjišče.