28. NAVADNA NEDELJA, 11.10.2015

Nedelja, 11.10.2015 - 28. Nedelja med letom, Filip, diakon;
             - sklep tedna za življenje -
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: David Palir

Ponedeljek, 12.10.2015 - Maksimiljan Celjski, mučenec
19.00: † iz družine Grodnik

Torek, 13.10.2015 - Gerald, vitez
19.00: Marjanca Babnik

Sreda, 14.10.2015 - Kalist I., papež, mučenec
19.00: Ivanka Gartroža

Četrtek, 15.10.2015 - Terezija Velika (Avilska), devica, cerkvena učiteljica
19.00: Leopold in Ivanka Babnik

Petek, 16.10.2015 - Marjeta Marija Alakok,devica, redovnica
19.00: Feliks Čuček

Sobota, 17.10.2015 - Ignacij Antiohijski, škof, mučenec
19.00: † starši Bricelj

Nedelja, 18.10.2015 - 29. nedelja med letom, »misijonska«,  Luka, evangelist
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: Drago Kastelic

V mesecu oktobru ste lepo vabljeni k vsakodnevni molitvi rožnega venca, ki bo v tretjem tednu namenjena za zakonce in starše. Ob ponedeljkih vodijo molitev člani Župnijske karitas, v torek birmanci, v sredo stalni obiskovalci jutranjih in večernih maš, v četrtek člani ŽPS, v petek pevci oz. člani obeh mešanih zborov, v soboto pa ministranti. Spisek molivcev za vsak dan v tednu je na oglasni deski.

Danes po drugi maši je srečanje za člane tajništva ŽPS.

Jutri zaključujemo teden za življenje z naslovom iz Sirahove knjige »Od materinega naročja povišuje naše dneve«. Zaključek bo ob 19.30 na teološki fakulteti. Slavnostni predavatelj bo upokojeni nadškof dr. Anton Stres. Lepo vabljeni!

V torek po večerni sveti maši je srečanje članov ŽPS.

V sredo ob 20h je srečanje 2. zakonske skupine.

V petek zvečer ob 20h je srečanje za mlade.

Prihodnjo nedeljo vam bodo po obeh današnjih svetih mašah prostovoljci Vincencijeve zveze dobrote, ki pomagajo brezdomcem, ponudili Vincencijeve koledarje. Nekaj več vam bodo povedali tudi sami.

Če želite, da bi vaše pokojne starše, sorodnike, prijatelje in znance vključili v skupne molitve, ki jih bomo imeli vsak delavnik v mesecu novembru, potem čim prej napišite njihova imena na listek spodaj in ga oddajte skupaj s prostovoljnim darom v poseben nabiralnik v cerkvi ali pa v zunanji župnijski nabiralnik. Za rajne bomo skupaj poimensko molili (eno desetko) ob delavniških svetih mašah v župnijski cerkvi. Dobro delo bo pokojnim v večjo pomoč kot sveče ali cvetje.

V oktobru ponovno začenjamo s srečanji Zlate jeseni. Prvo bo v ponedeljek, 26. oktobra, ob 17.30. Z nami bosta Maja Žagar in Estera Erzar, ki sta se letos poleti udeležili desetčlanske odprave mladih prostovoljcev na Madagaskar v programu mednarodnega skupinskega prostovoljstva POTA. Med pettedenskim bivanjem na tem afriškem otoku so našim misijonarjem predali darove slovenskih župnij in se pobliže seznanili z njihovim delom in življenjem Malgašev. Gostji nam bosta svoja doživetja in izkušnje z odprave predstavili v sliki in besedi. Lepo vabljeni!

Dobili smo račun za nabavljenih tritisoč litrov kurilnega olja, ki znaša 2433 €. Do sedaj smo v ta namen zbrali 1150€. Ker gre oktobrska mesečna nabirka za misijone, bo naslednja nabirka za ta namen v novembru. Hvala, vsem ki ste darovali!

Hvala za današnjo nabirko, ki je namenjena za ekumenski sklad. Nabirka prihodnje misijonske nedelje pa je namenjena za misijone.

Hvala vsem članom naše župnijske Karitas za vse aktivnosti v mesecu septembru (delitev paketov, dokup mleka, delitev jabolk in drugo), kot tudi načrtovane akcije v mesecu oktobru (nabava sveč, organizacijo srečanj Zlate jeseni ter mnoga druga sodelovanja v župniji).

Primanjkuje nam namenov za svete maše med tednom, zato ste lepo naprošeni, da jih naročite.

Zadaj imate na voljo novo številko Misijonskih obzorij in tednika Družina.