Nedelja, 18.10.2015 - 29. nedelja med letom, »misijonska«,

Nedelja, 25.10.2015 - 30. Nedelja med letom, »žegnanjska nedelja«
  7.00: Janez Podobnik in Andrej Tehovnik
  9.00: za vse žive in † farane

V mesecu oktobru ste lepo vabljeni k vsakodnevni molitvi rožnega venca, ki bo v četrtem tednu namenjena za duhovne poklice.  Ob ponedeljkih vodijo molitev člani župnijske Karitas, v torek birmanci, v sredo stalni obiskovalci jutranjih in večernih maš, v četrtek člani ŽPS, v petek pevci oz. člani obeh mešanih zborov, v soboto pa ministranti. Spisek molivcev za vsak dan v tednu je na oglasni deski.

Če želite, da bi vaše pokojne starše, sorodnike, prijatelje in znance vključili v skupne molitve, ki jih bomo imeli vsak delavnik v mesecu novembru, potem čim prej napišite njihova imena na listek spodaj in ga oddajte skupaj s prostovoljnim darom v poseben nabiralnik v cerkvi ali pa v zunanji župnijski nabiralnik. Za rajne bomo skupaj poimensko molili (eno desetko) ob delavniških svetih mašah v župnijski cerkvi. Dobro delo bo pokojnim v večjo pomoč kot sveče ali cvetje.

Pod geslom »Manjša sveča za sočloveka sreča« nam Karitas tudi za letošnje »vse svete« nudi nagrobne sveče, ki so sicer nekaj manjše od pisane ponudbe, ki jo nudijo trgovci, so pa okoljsko neoporečne, na ovitku nosijo nabožni motiv; prostovoljni, prispevki, ki se ob tem naberejo, pa so v celoti namenjeni ljudem v stiski. Sveče dobite danes pri izhodu iz cerkve, med tednom v stari cerkvi in prihodnjo nedeljo. Priporočen dar je 1,20 evrov za svečo. Bog plačaj!

V petek zvečer ob 20.30h je srečanje za mlade. Vsak petek bomo obravnavali določeno aktualno temo. Vsi mladi, ki se radi družite, ste lepo vabljeni!

V ponedeljek, 26. oktobra, ob 17.30 bomo začeli s srečanji Zlate Jeseni. Z nami bosta Maja Žagar in Estera Erzar. Gostji nam bosta svoja doživetja in izkušnje z odprave na Madagaskar predstavili v sliki in besedi. Lepo vabljeni!

Prejšnjo nedeljo ste za ekumenski sklad darovali za vsak dan 1€, skupno 365€. Hvala vsem, ki ste darovali za današnjo nabirko, ki je namenjena za misijone. Iz misijonskega središča Slovenije so nam poslali žepne koledarčke, ki vam jih bodo po maši razdelili ministranti), lahko pa si jih v prihodnjih dneh brezplačno vzamete zadaj na mizici.

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina.

Današnjo nedeljo so vam po obeh svetih mašah na voljo Vincencijevi koledarji, ki vam jih bodo ponudili prostovoljci Vincencijeve zveze dobrote, ki pomagajo brezdomcem. Nekaj več vam bodo povedali tudi sami.