30. NAVADNA NEDELJA, 25.10.2015

9.00:  za vse žive in † farane
15.00:  (Polje) David Palir
18.00: rožni venec v župnijski cerkvi

Do konca tega meseca ste še vedno vabljeni k skupni molitvi rožnega venca ob 19h v novi cerkvi. V tednu, ki je pred nami, bomo molili za ostarele, invalidne in bolne iz naše župnije. Po rožnem vencu sledi redna delavniška sveta maša.

Osnovnošolci in mladi imajo ta teden jesenske počitnice. 3. birmanska skupina v torek ob 19h vodi molitev rožnega venca. Pridružijo se ji vsi birmanci, ki še niso bili pri tej molitvi.

Jutri, v ponedeljek, 26. oktobra, ob 17.30 bomo imeli srečanje Zlate Jeseni. Z nami bosta Maja Žagar in Estera Erzar. Gostji nam bosta svoja doživetja in izkušnje z odprave na Madagaskar predstavili v sliki in besedi. Lepo vabljeni!

Prihodnjo nedeljo je zapovedan praznik Vseh svetnikov, zato odpade obhajanje 31. navadne nedelje med letom. Ni dovolj, da na ta praznik obiščemo samo pokopališče, ampak je potrebno priti tudi k sveti maši, ki bosta v naši župnijski cerkvi ob 7h in ob 9h. Darovanje pri mašah je za verne duše v vicah. V župnijski cerkvi v Polju bo po sv.maši ob 15h še obred za rajne na pokopališču. Zvečer ob 18h pa ste vabljeni v našo cerkev kjer bomo molili dva dela rožnega venca za rajne. Po molitvi bomo odšli na pokopališče ob stari cerkvi, kjer bomo molili za vse, ki so bili tu pokopani kot tudi za vse vaše znance in prijatelje, ki so pokopani drugod, pa njihovih grobov ne boste mogli obiskati. Možnost za sveto spoved pred praznikom Vseh svetnikov boste imeli v ponedeljek in torek pol ure pred in tudi med  molitvijo rožnega venca do začetka svete maše v spovednici nove cerkve.

Ne pozabite, da vam Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu, izpovemo vero ter molimo po namenu sv.očeta (npr.očenaš).

Samo še ta teden lahko prijavite vaše pokojne starše, sorodnike, prijatelje in znance v naše skupne molitve, ki jih bomo imeli vsak delavnik v mesecu novembru. Izpolnjen listek z njihovimi imeni, ki ga dobite pred vhodom v cerkev, oddajte skupaj s prostovoljnim darom v poseben nabiralnik v cerkvi ali pa v zunanji župnijski nabiralnik. Za rajne bomo skupaj poimensko molili (eno desetko) ob delavniških svetih mašah v župnijski cerkvi. Dobro delo bo pokojnim v veliko duhovno pomoč.

Pod geslom »Manjša sveča za sočloveka sreča« nam Karitas za letošnje »Vse svete« nudi nagrobne sveče. Nabavite jih lahko spodaj pred izhodom. Priporočen dar je 1,2€ za svečo. Vaši prispevki so v celoti namenjeni ljudem v stiski.

Na misijonsko nedeljo smo zbrali 825€. Vsem, ki ste darovali iskrena hvala!

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina.

Na voljo vam je tudi že nekaj Marijanskih koledarjev. Cena enega je 2€.

Od nas se je poslovil in odšel k nebeškemu Očetu Viktor Ilovar. Pogreb z mašo bo v ponedeljek 26.oktobra ob 15h na pokopališču v Polju. Spomnimo se nanj v svojih molitvah.