VSI SVETI, 01.11.2015

Nedelja, 8.11.2015 - 32. Nedelja med letom  »Zahvalna«  Albert Veliki, škof
  7.00: za vse žive in † farane
  9.00: † Bucič in Čuček

Danes popoldne ob 15h ste vabljeni v Polje ali na Ljubljanske Žale k sv. maši in po njej še k obredu za rajne na pokopališče v Polju oz. na Žalah. Zvečer ob 18h pa ste vabljeni v našo cerkev, kjer bomo molili dva dela rožnega venca za rajne. Po molitvi bomo odšli na pokopališče h križu ob stari cerkvi, kjer bomo molili za vse, ki so bili  tu pokopani kot tudi za vse vaše znance in prijatelje, ki so pokopani drugod, pa njihovih grobov ne boste mogli obiskati.

Vsi razredi imajo ta teden redni verouk.

V ponedeljek, na praznik v spomin vseh vernih rajnih, so svete maše zjutraj ob 9h in zvečer ob 19h. Po večerni sv. maši bo sestanek župnijske Karitas.

V torek po večerni sv. maši je sestanek tajništva ŽPS.

Petek in sobota sta prva v mesecu. V petek dopoldan bom obiskal bolne in ostarele na domu, katere mi boste sporočili. Zvečer bodo po sveti maši litanije Srca Jezusovega, v soboto pa litanije Srca Marijinega.

V prvih osmih dneh novembra vam Cerkev naklanja popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali naslednjo nedeljo, če smo bili pri spovedi in obhajilu, izpovemo vero ter molimo po namenu sv. očeta (npr. očenaš).

Vrstni red molitev v spomin vernih rajnih za prvi teden v mesecu novembru si lahko ogledate na oglasni deski.

Iskrena zahvala vsem, ki ste v mesecu oktobru, ki je Marijin mesec, redno prihajali k molitvi rožnega venca, kot tudi tistim, ki ste prihajali samo občasno. Vsi, tudi ostali, ste povabljeni k molitvi rožnega venca pred vsako delavniško ali nedeljsko sv.mašo. Še posebna zahvala gre vsem tistim, ki ste molitev vodili. Bog vam povrni!

Po stari župnijski navadi imamo enkrat letno na Zahvalno nedeljo, ki je letos 8. novembra, darovanje za domačega župnika. Vsi, ki me takrat podprete z denarnimi darovi, mi pomagate, da lažje plačujem socialno in pokojninsko zavarovanje in ostale stroške. Prav gotovo pa je najbolj pomembna duhovna podpora, ko za mene molite in me priporočate dobremu Bogu. Toda, spoštovanje duhovnikovega dela se pokaže tudi na praktičen način, da mi pomagate pri raznih delih  v župnišču ali da podarite materialne dobrine ali darujete denar. Gre za vaše prostovoljne in velikodušne darove. Bog vam povrni!

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družina in mesečnika Ognjišče kot tudi Marijanski koledar in novo številko Tomaževega lista.