33. NAVADNA NEDELJA, 15.11.2015

Nedelja, 15.11.2015 - 33. nedelja med letom,  Leopold, knez; začetek tedna zaporov
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: † Skalar

Ponedeljek, 16.11.2015 - Marjeta Škotska, kraljica
19.00: za zdravje

Torek, 17.11.2015 - Elizabeta Ogrska, redovnica
19.00:  Janez Marinko

Sreda, 18.11.2015 - Posvetitev bazilik Petra in Pavla
 7.30: †Gartroža in Petkovšek

Četrtek, 19.11.2015 - Matilda, mistikinja
19.00: Leopold in Ivanka Babnik

Petek, 20.11.2015 - Bazilij, škof, mučenec
19.00: Božidar Vražič

Sobota, 21.11.2015 - Darovanje Device Marije
19.00: Milan, Alojz in Cecilija

Nedelja, 22.11.2015 - KRISTUS, KRALJ VESOLJSTVA, Cecilija, devica, mučenka;»začetek tedna Karitas«
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: Miro Pečar

Danes popoldne ob 16h je v župnijski cerkvi Lj.-Moste »revija odraslih mešanih župnijskih pevskih zborov« iz naše dekanije. Lepo vabljeni!

V Polju danes začnejo z misijonom.

V ponedeljek po maši je redna molitev pred Najsvetejšim.

V torek ob 20h je srečanje 3. zakonske skupine.

To soboto, 21. novembra ob 17h, bomo imeli v naši župniji duhovno obnovo za vse župnijske sodelavce. Vodil jo bo prof. p. dr.Ivan Platovnjak. Nagovoril in pripravil nas bo na prihajajoče leto božjega usmiljenja, ki ga je za pastoralno leto 2015/16 razglasil papež. Vsi ste lepo vabljeni!

Prihodnjo nedeljo 22. novembra bo ob 9h sveta maša med katero bo tudi srečanje starejših, bolnih in invalidnih župljanov. Pol ure prej bo priložnost za sveto spoved. Med samo sveto mašo bodo lahko bolni in ostareli prejeli zakrament bolniškega maziljenja, če ga niso še prejeli v zadnjem letu ali če se jim je zdravstveno stanje poslabšalo. Prijateljsko srečanje za bolne in ostarele ter njihove spremljevalce se bo nadaljevalo tudi po maši v župnijski učilnici. Starejšim in onemoglim omogočimo da se bodo tega srečanja lahko udeležili v čim večjem številu. Gospodinje ste spet naprošene, da za postrežbo pripravite nekaj peciva.

Prihodnjo nedeljo in potem še ves teden do prve adventne nedelje, boste lahko pri nas nabavili adventne venčke, ki jih bomo izdelali sami. Prostovoljni prispevki bodo namenjeni za potrebe župnije.

Vrstni red molitev v spomin vernih rajnih za tretji teden je na oglasni deski. Za četrti teden je ostalo še nekaj prostih dni.

Vse zakonce, ki ste letos dočakali okrogel jubilej (5, 10, 15 in več let od prejema zakramenta sv. zakona) vabimo na srečanje, ki bo v nedeljo, 29. novembra, med sv. mašo ob 9h, ko se boste lahko Bogu zahvalili za vse milosti, ki ste jih bili deležni v zakonu. Prijavite se čim prej v župnišču!

V soboto, 12. decembra, ste vabljeni na romanje na avstrijsko Koroško. Ker je zanimanje zelo veliko, so v Polju naročili tretji avtobus. Nam pa se je v našem avtobusu sprostilo novih deset mest, na katere se lahko prijavite. Za župnijske sodelavce je cena polovična in znaša le 13,5 €. Več o tem si lahko preberete na oglasni deski.

Vsem, ki ste darovali ozimnico za Bogoslovno semenišče v Ljubljani iskrena hvala!

Hvala vsem, ki ste danes namenili svoj dar za mesečno darovanje, ki je namenjeno za kritje stroškov nabave kurilnega olja!