KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 22.11.2015

19.00: Marija Likovič, 30. dan

Nedelja, 29.11.2014 - 1. adventna nedelja, »Nedelja Karitas«
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: †Stane Dimnik (oba)

V ponedeljek ste vabljeni na srečanje »Zlate jeseni«, ki bo kot običajno ob 17.30 v župnijski učilnici. Gost večera je vaš župnik, ki vam bo v besedi in sliki spregovoril o svojem romanju k grobu sv. Jakoba v Santiago de Compostela.
Po večerni sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

Vrstni red molitev v spomin vernih rajnih za četrti teden je na oglasni deski.

Z jutrišnjim dnem začenjamo v Sloveniji »Teden Karitas«, ki se bo odvijal v duhu letošnjega naslova »25 let v službi človekovega dostojanstva« in zaključil prihodnjo prvo adventno nedeljo - t.i. Nedeljo Karitas. Vsak dan med tednom boste lahko ob nagovoru pri sveti maši poslušali zanimiva pričevanja in resnične zgodbe, ki so jih zbrali na Slovenski Karitas. Vsi vaši darovi, ki jih boste oddali med tednom pri mašah v posebni nabiralnik za Karitas ali prihodnjo nedeljo bodo oddani za Karitas, dve tretjini za Škofijsko Karitas in eno tretjino za Župnijsko Karitas. Lepo vabljeni!

V četrtek ste vabljeni k svetopisemski skupini ki bo po večerni sveti maši ob 19.45. Ob premišljevanju besedil iz svetega pisma spoznavamo lepoto svojega Stvarnika.

V adventnem času bo Marijina podoba potovala od družine do družine. Če ste pripravljenisprejeti Marijo za en dan na svoj dom, da bi ob njej molili za svojo družino, za župnijo in sploh za potrebe ljudi, potem se vpišite v posebno mapo, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Prva družina lahko Marijino podobo odnese domov že prihodnjo nedeljo. V zakristiji boste dobili leseno škatlo v katero položite Marijin kip in ga odnesete domov. Naslednji večer prinesete pred mašo Marijo nazaj na stojalo ob oltarju, po maši jo vzame druga družina. Sprejmite Marijo v svoje toplo družinsko ognjišče že v prvih dneh adventa.

Pri iskanju sv. Miklavža smo imeli letos veliko sreče. Iz svoje daljne dežele se nam je oglasil že po treh dneh in nam obljubil, da nas bo obiskal v soboto 5. decembra ob 17. uri v naši župnijski cerkvi. Na to srečanje ste vabljeni vsi otroci kot tudi odrasli. Vsakega otroka bo Miklavž skromno obdaroval. Odrasli ste naprošeni, da pomagate Miklavžu pripraviti darila, drugi pa da mu naklonite dar vsaj 5€ na otroka. Miklavž se vam že vnaprej zahvaljuje in vas vabi na srečanje!

Zakonci, ki ste letos obhajali svoj okrogel jubilej (5, 10, 15, 20, 25, 30 in več let od prejema zakramenta sv. zakona), ste lepo vabljeni na srečanje, ki bo prihodnjo nedeljo med deveto jutranjo sveto mašo, ko se boste lahko Bogu zahvalili za vse milosti, ki ste jih bili deležni v zakonu. Čim prej se prijavite v župnišču!

Spodaj na stopnicah imate na voljo adventne venčke, ki so jih včeraj naredili naši župljani. Iskrena hvala vsem, ki ste nam pri tem pomagali. Cena enega okrašenega venčka je 10€, neokrašenega pa 5€. Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe župnije.

Za romanje na avstrijsko Koroško soboto, ki bo v soboto 12. decembra, imamo še Več o romanju imate napisano na oglasni deski.

Prejšnjo nedeljo ste za pokritje stroškov tri tisoč-ih litrov kurilnega olja v znesku 2433€ darovali 630€. Skupaj smo do seda zbrali 1780€. Hvala vsem, ki ste darovali!

Zadaj imate na voljo novo številko tednika Družine in mesečnika Ognjišče, še nekaj marijanskih koledarjev idr.

Danes obhajamo tudi god svete Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe, ki je nekoliko v senci današnjega praznika. Ob tem ne smemo pozabiti na naše cerkvene pevce in pevke, ki nas vsako nedeljo, za praznike in tudi med tednom, razveseljujejo s svojim petjem in igranjem. Ob godu njihove zavetnice se v imenu nas vseh iskreno zahvaljujem za njihov trud in jim želim še obilo let veselega petja in dobre volje.

Po sveti maši ob 9h ste vsi starejši župljani in njihovi spremljevalci povabljeni v župnijsko učilnico, kjer se boste ob prigrizku okrepili in nadaljevali z prijateljskim srečanjem.