ADVENTNI VENČKI, DUHOVNA OBNOVA IN NEDELJA KRISTUSA KRALJA VESOLJSTVA

Minuli konec tedna se je v naši župniji strnilo nekaj dogodkov, ki so ga duhovno obogatili kot le redkokdaj.

Petkov večer so zapolnili izdelovalci adventnih venčkov. Malokdaj se zgrne v veroučno učilnico toliko mladih in starejših, sredi kupov mahu, zelenih vejic in drugih pripomočkov. Bilo je podobno razgibanemu mravljišču, ki je »po tekočem traku proizvajalo« desetine ličnih venčkov; za lastne potrebe in za ponudbo drugim župljanom.

V soboto, pred večerno sv. mašo, smo gostili jezuitskega patra Tomaža Podobnika,ki je poskrbel za sijajen uvod pred prihajajočim adventom in začetkom svetega leta božjega usmiljenja, ki se bo začelo na praznik Marijinega brezmadežnega spočetja, 8. decembra.  Duhovno globok in izreden govornik je prevzel dvajseterico udeležencev  z nadpovprečno karizmo. Velika škoda je, da se temu duhovnemu daru ni odzvalo  več udeležencev!

Med nedeljsko sv. mašo so se strnili trije pomembni dogodki:  bil je praznik Kristusa Kralja vesoljstva, pevci so se spomnili goda svoje zavetnice sv. Cecilije, istočasno pa je bilo med sv. mašo ob 9h in po njej tudi jesensko srečanje starejših, bolnih in invalidnih župljanov. Srečanju primeren, bogat nagovor g. župnika, ubrano petje zbora (zlasti z blagozvočno »himno« sv. Cecilije) in dogodki, povezanimi s prisotnimi starejšimi (vstopni nagovor, prošnje in druga mašna besedila, obred maziljenja, pesmi ge. Štebetove…) so zapolnili srca polne cerkve vernikov, kot le redkokdaj. Srečanje s starejšimi se je, kot običajno, nadaljevalo s prijetnim druženjem v veroučni učilnici.

ŠT

Nekaj fotoutrinkov tega konca tedna si lahko ogledate TUKAJ.
Urednik