1. ADVENTNA NEDELJA - 29.11.2015, "NEDELJA KARITAS"

Nedelja, 29.11.2014 - 1. adventna nedelja, »Nedelja Karitas«
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: †Stane Dimnik (oba)

Ponedeljek, 30.11.2015 - Andrej, apostol
19.00: Bogu v zahvalo ob 55.obletnici skupnega življenja

Torek, 1.12.2015 - Karel de Foucauld, redovnik
19.00: Rudi Ocepek

Sreda, 2.12.2015 - Bibijana, mučenka
  9.00: (Lj.Polje) Gartroža in Petkovšek, p.m.

Četrtek, 3.12.2015 - Frančišek Ksaver, duhovnik, apostol
19.00: za duhovne poklice

Petek, 4.12.2015 - prvi petek - Janez Damaščan, duhovnik in cerkveni učitelj
19.00: Angela Kuhar

Sobota, 5.12.2015 - prva sobota - Saba (Sava), opat, puščavnik
17.00: obisk sv. Miklavža
19.00: Roman in Jože Zemljak

Nedelja, 6.12.2015 - 2. adventna nedelja, Nikolaj (Miklavž), škof
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: Franc in Milka Jereb

Vsak ponedeljek po sveti maši ste vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim.

V torek ob 20h bo srečanje za člane tajništva ŽPS.

Otrokom 3. razreda zaradi pop. po-šolskih obveznosti v četrtek verouk odpade.

Petek in sobota sta prva v mesecu, zato bom v petek dopoldne obhajal bolne, onemogle in ostarele na domu. Do petka mi prosim sporočiti koga želite da obiščem. V petek zvečer bodo litanije v čast Jezusovemu Srcu, v soboto zvečer pa litanije v čast Materi Božji.

V soboto ob 17h nas bo v župnijski cerkvi obiskal sveti Miklavž. Na to srečanje ste vabljeni vsi otroci kot tudi odrasli. Vsakega otroka bo Miklavž skromno obdaroval. Odrasli ste naprošeni, da pomagate Miklavžu pripraviti darila, drugi pa da mu naklonite dar vsaj pet-ih eurov na otroka. Miklavž se vam že vnaprej zahvaljuje in vas vabi na skupno srečanje!

Na praznik Marije Brezmadežne (8. decembra) se bomo pripravljali z tridnevnico, ki jo bomo obhajali od soboto do torka.

Za adventno romanje, ki bo v soboto, 12. decembra, sta na voljo še dve prosti mesti. Čimprej se prijavite. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest. Več o tem imate na oglasni deski.

Adventni čas je čas priprave na naše osebno srečanje z Gospodom. Zato je prav da se nanj pripravimo tako kot nam Bog sam naroča: s postom, molitvijo in deli usmiljenja.

V adventnem času bo Marijina podoba potovala od družine do družine. Če ste pripravljenisprejeti Marijo za en dan na svoj dom, da bi ob njej molili za svojo družino, za župnijo in sploh za potrebe ljudi, potem se vpišite v posebno mapo, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Prva družina bo Marijino podobo odnesla domov že danes po drugi maši.V zakristiji dobite leseno škatlo v katero položite Marijin kip in ga odnesete domov. Naslednji večer prinesete pred mašo Marijo nazaj na stojalo ob oltar, po maši jo vzame druga družina. Sprejmite Marijo v svoje toplo družinsko ognjišče že v teh prvih adventnih dneh.

Bralci beril ste naprošeni da se napišete na seznam branja beril za mesec december in januar, ki je na mizici poleg oglasne deske.

Zadaj imate novo številko tednika Družina. Poleg njega imate tudi decembrski Tomažev list, na katerem so obvestila glede letošnjega adventnega in božičnega časa.

Hvala vam za današnjo nabirko, ki je namenjena za potrebe Karitas.

Vsi letošnji jubilanti ste po maši povabljeni v župnijsko učilnico, kjer boste nadaljevali skupno druženje v bolj sproščenem ozračju.