SVETO LETO BOŽJEGA USMILJENJA

Na praznik Marijinega brezmadežnega spočetja, 8. decembra 2015, se je začelo
IZREDNO SVETO LETO BOŽJEGA USMILJENJA,
ki ga je razglasil papež Frančišek.

»GLEJTE, ZDAJ JE TISTI MILOSTNI ČAS! GLEJTE, ZDAJ JE DAN REŠITVE!« (2 Kor 6,2)

Na predvečer nedelje Kristusa Kralja Vesoljstva in ob skorajšnjem začetku svetega leta usmiljenja (8. dec.),  ki ga je napovedal papež Frančišek,  nas je v naši župnijski cerkvi nagovoril p. Tomaž Podobnik in nam zelo slikovito orisal Obličje usmiljenja.

Božje usmiljenje ni nekaj novega, Bog je ljubezen od vekomaj. Bogu ni vseeno za človeka, hodi za njim, da nas dohiti in objame. Človek je ustvarjen iz Boga, zato »nemirno je naše srce, dokler se ne spočije v Bogu«, kot je napisal sv.  Avguštin.

A človeku je dana svoboda in lahko pozabi na Boga, zagleda se vase in se ukrivi, kar je izvirni greh Adama in Eve. Ker je človek zavrgel Boga, so na svetu vojne in nasilje. Evropa je zatajila Boga, zato se dogaja to, kar se dogaja.

A Bog ne odneha, ampak človeka spremlja, poslal je svojega sina Jezusa, ki razodeva Očetovo obličje, ki je Obličje usmiljenja. V priliki o usmiljenem očetu (izgubljenem sinu) oče ni pozabil, da je oče in je vsak dan hodil gledat, kdaj se bo izgubljeni sin vrnil in ga je zagledal od daleč, se ga usmilil, mu tekel nasproti, ga objel in poljubil. Bog Oče teče vsakemu človeku nasproti,  po Jezusu Kristusu nas objame in nas pritisne na srce v spovednici, kjer se človeku vrne njegovo dostojanstvo (prstan iz prilike).

Cerkev naj bi bila pretočna cev Božjega usmiljenja, da pride Božja ljubezen do človeka. Dobrota je pot Božjega usmiljenja in naša naloga je, kot je rekel p. Podobnik, da smo žarek svetlobe za druge, da usmiljenje, ki smo ga deležni , razdajamo naprej ljudem, ki jih srečujemo v življenju.

Več informacij o svetem letu božjega usmiljenja najdete TUKAJ !

Urednik