4. ADVENTNA NEDELJA - 20.12.2015

18.00: Ivanka Gartroža

Torek,22.12.2015 -  Hunger, škof
                Božična devetdnevnica
18.00: Marija Vozelj, obl.

Sreda, 23.12.2015 -  Janez Kancij, duhovnik
18.00: Martin Trajbarič, obletna

Četrtek, 24.12.2015 -  »Sveti večer«
                Zadnji dan božične devetdnevnice
18.00: Marija Benko
  0.00 - polnočnica:  † iz družine Tišler
.
Petek, 25.12.2015 - »BOŽIČ«, Gospodovo rojstvo
7.00: za vse žive in † farane
9.00: † iz družine Dejak in Podobnik

Sobota, 26.12.2015 - Sv.Štefan, prvi mučenec,
                 Dan samostojnosti - d.p.
7.00: David Palir, p.m.
9.00: Štefanija Geršak

Nedelja, 27.12.2015 - SVETA DRUŽINA, Janez, apostol in evangelist
7.00: † starši Šuštar in Leben
9.00: za vse žive in † farane

p.m. – pokojnikove maše, ki ste jih darovali ob pogrebu

Danes popoldne od 13.30 do 14.45h bo pri nas župnijsko spovedovanje. Spovedovala bosta spovednika iz sosednjih župnij.

Jutri začnemo s pripravami za postavitev jaslic v župnijski cerkvi. Kdor nam želi pri tem pomagati, naj pokliče g. Marka Cotmana.

V ponedeljek in torek imajo otroci redni verouk, v četrtek in petek pa verouk odpade. V novem letu začnemo z veroukom po prazniku Jezusovega krsta, 11.januarja. Starši spodbudite svoje otroke, da bodo med božičnimi prazniki redno in radi prihajali k prazničnim in nedeljskim svetim mašam. Bodite jim zgled in vzor.

Ponedeljek je 6. dan božične devetdnevnice ali naše bližnje priprave na božične praznike. Po večerni maši ob 18h otroci v procesiji nosijo Marijo in jo spremljajo svečkami. V ponedeljek bodo procesijo vodili otroci 4. razreda, v torek otroci 9. razreda in v sredo mešano! Vsak večer slišimo tudi lepo božično spodbudo in poučno zgodbico. Ob koncu otroci dobijo en del nalepke za sestavljanje jaslic in eno figurico za jaslice. Lepo vabljeni vsi otroci in tudi vsi ostali!

V četrtek je zadnji 9. dan božične devetdnevnice in obenem prvi sveti večer, ko pokadimo in blagoslovimo svoje domove. Sveta maša bo zvečer ob 18h. Oblikovali jo bodo člani mlajšega otroškega pevskega zbora. Sledila bo sveta maša.

Sveti večer še ni Božični dan. Božič začnemo obhajati šele s polnočno sveto mašo. Slabe pol ure pred polnočnico se bo začel božični program, ki ga bodo oblikovali naši mladinci. Ob polnoči bo polnočna sveta maša h kateri ste vsi lepo vabljeni, tako starejši kot mlajši. Poleg polnočnice bosta na božični dan še dve sveti maši in sicer ob 7h in ob 9h. Na božič zvečer ne bo svete maše. Spodobi se, da vsak faran pride k polnočnici in potem še k eni jutranji božični sveti maši.

V soboto na praznik sv. Štefana sta sveti maši ob 7h in ob 9h. Pri maši bo blagoslov vode in soli.
Prihodnjo nedeljo je praznik Svete Družine. Pri obeh svetih mašah bo blagoslov otrok. Starši pripeljite in prinesite k sveti maši in blagoslovu tudi predšolske otroke in dojenčke.

Če želite, da vas na nedeljo, 3. januarja, doma obiščejo koledniki, se vpišite v posebno brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. V drugo brošuro pa se vpišite tisti, ki želite sodelovati v eni od skupini kolednikov.

Hvala za današnjo nabirko, ki je namenjena za kritje stroškov novih žaluzij na velikem vitražnem oknu v cerkvi in kurilnega olja.

Zadaj imate novo številko tednika Družine, mesečnika Ognjišče, še nekaj izvodov revije Prijatelj in Misijonska obzorja.

Vabljeni ste tudi, da se po možnosti do božiča, naročite na verski tisk.
Časopisi in revije za leto 2016:
Družina 2016 do konca januarja: 98,80 €
Ognjišče 2016: 29.70 €; po pošti 30,50 €
Mohorjeve knjige 2016: 46 €, koledar: 17,50 €, redna cena 2016: 65 €
Prijatelj 2016: 11,70 €
Misijonska obzorja 2016: 9€

Zadaj imate za 2€ na voljo tudi oglje in kadilo za vse tri svete večere, kot tudi blagoslovljeno vodo, ki si jo lahko natočite iz cisterne sami ali pa si jo za prostovoljni dar vzamete v flaški.
Bogoslužni bralci ste naprošeni, da se za božične praznike vpišete na seznam za branje beril.
9h (Med nami so danes tudi skavti iz Štepanje vasi. Prinesli so nam Luč miru iz Betlehema, ki vam bo na voljo v pritličju. Tam si lahko nabavite tudi svečke, ki so jih prinesli skavti, da lučko lahko odnesete domov. Najprej pa nam bodo prebrali Božično poslanico.)