SVETA DRUŽNA - 27.12.2015

Nedelja, 3.1.2016 - 2. BOŽIČNA NEDELJA, Presveto ime Jezusovo
 7.00: za vse žive in † farane
 9.00: Marija Pangeršič, obletna

V četrtek je zadnji dan koledarskega leta. Vsi ste lepo vabljeni k večerni sveti maši, ki bo ob 18h, da se Bogu zahvalimo za vse prejete milosti, dobrote in darove v tem letu. Silvestrovo je tudi drugi sveti večer, ko svoje domove zopet pokropimo med molitvijo z blagoslovljeno vodo in pokadimo s kadilom.

V petek 1. januarja, na novega leta dan, je slovesni praznik Marije Božje Matere in svetovni dan miru. Sveta maša bo zjutraj ob 9h. Začnimo "z Bogom novo leto, da bo dober tek imelo". Naj bo to udeležba pri sveti maši in prošnja za blagoslov v novem letu.

Petek in sobota sta prva v mesecu, zato bom v petek dopoldne po sveti maši obhajal bolne in onemogle na domu. Pri sveti maši bomo imeli litanije v čast Jezusovemu Srcu v zahvalo za njegovo ljubezen ter usmiljenje do vseh nas ter v zadoščenje za naše grehe in slabosti. V soboto pri večerni sveti maši pa bodo litanije v čast Materi Božji.

Koledniki bodo prihodnjo nedeljo, 3. januarja, sodelovali pri sveti maši ob 9h, nato pa vas bodo na vašo željo obiskali na domu. Družine in posamezniki, ki želite, da vas v nedeljo 3. januarja, po sveti maši, ki bo ob 9h, obiščejo na domu koledniki, se vpišite še danes, če se še niste, v posebno brošuro, ki je na mizici pred vhodom v cerkev. Koledniki vam bodo zapeli koledniško pesem in voščili za novo leto. Vsi vaši darovi, ki jih boste izročili kolednikom so namenjeni za pomoč ljudem v misijonskih deželah.
Otroci, mladinci in odrasli, ki ste pripravljeni sodelovati pri trikraljevski akciji, torej pri koledovanju in biti koledniki, ste vabljeni, da po današnji drugi sv. maši pridete v veroučno učilnico.

Med božičnimi in novoletnimi prazniki ni uradnih ur, razen v nujnih primerih!

Zadaj je še vedno nekaj izvodov novoletne dvojne številke tednika Družine, mesečnika Ognjišče, revije Prijatelj in Misijonska obzorja.

Še vedno se lahko pri nas prijavite na verski tisk.

Mesečna nabirka na tretjo nedeljo v mesecu znaša 1.175€. Hvala vsem, ki ste darovali! Takoj, ko nam pošljejo račun za izdelavo in montažo žaluzij na velikem vitražnem oknu, boste o tem obveščeni.