ADVENTNO BOŽIČNI ČAS 2015

Čas pričakovanja rojstva Odrešenika in prihoda novega leta so kot vsako leto najprej zznamovali skavti, ki so prinesli v župnijo plamen Luči miru iz Betlehema, katerega so od avstrijskih organizatorjev prejeli na Dunaju. Plamen je bil prižgan v votlini Jezusovega rojstva v Betlehemu in se potem z Dunaja širi po vsej Evropi in tudi širše ter prinaša sporočilo miru.
Letošnja akcija nosi naslov: "Se mi samo zdi, ali res gori?"

Cel adventni čas je Marija Romarica potovala po župniji od doma do doma, v času adventne devetdnevnice pa je vsak večer na koncu maše romala po cerkvi, kjer so jo z lučkami spremljali otroci, potem pa je za en dan z enim od njih poromala tudi domov.

Na sveti večer so pri sveti maši sodelovali otroci , ki so zaigrali božično zgodbo in mašo polepšali z ubranim petjem. Božičnico pred polnočnico pa so pripravili mladi in nas pripravili na prihod Odrešenika.  Jaslice je tudi letos postavil Marko Cotman in dodal nov hlev, ki stoji pred oltarjem.

Naslednji dan po božiču, 26.12., na štefanovo in na državni praznik dan samostojnosti in enotnosti, so na koncu maše praznovanje polepšali pevci s tremi narodnimi pesmimi in g. Bogdan Filipič z recitacijama dveh pesmi Toneta Kuntnerja.

MM

Nekaj fotografij vseh teh dogodkov si lahko ogledate TUKAJ .