TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2016

V nedeljo, 10. januarja, so se tri skupine trikraljevskih kolednikov po blagoslovu ob koncu dopoldanske maše odpravile na pot po župniji, kjer so obiskali domove in voščili srečo v novem letu, ob tem pa v smislu gesla akcije Naše veselje za srečo drugim zbirali sredstva za pomoč misijonarjem.

Z letošnjo akcijo bo Slovenija pomagala: misijonarjema Jožetu Adamiču in Tonetu Kerinu z Madagaskarja pri gradnji dveh osnovnih šol v krajih Befotaka in Marofahiry, Poloni Berlec iz Salomonovih otokov pri gradnji cerkvenega šolskega centra, s. Dorici Sever iz Kanade pri ureditvi skupnih prostorov na misijonu, s. Agati Kociper iz Brazilije pri izvedbi delavnic indijanske obrti, Tomažu Mavriču iz Ukrajine pri dograditvi in opremi hiše za mlade odvisnike ter s. Poloni Švigelj iz Senegala pri gradnji osnovne šole.«

Ob obisku so zapeli koledniško pesem,  povedali voščilo in blagoslov, napisali ali nalepili nalepko " 20 G+M+B 16 " ter ob odhodu še enkrat zapeli.

Hvala kolednikom za blagoslov in za zbrana sredstva, ki bodo nekaterim pomoči potrebnim vsaj nekoliko olajšala življenje.

MM

Nekaj utrinkov koledovanja si lahko ogledate v priloženi FOTOGALERIJI.