MLADI ZA KARITAS

Kdor je preteklo nedeljo, 17. januarja,  popoldne prišel v župnijsko cerkev, mu gotovo ni bilo žal. Mladi so pripravili imenitno prireditev, v kateri so poldrugo uro igrali, prepevali, deklamirali.. v čast Bogu in v zadovoljstvo polni cerkvi poslušalcev, ki so z vidnim zadovoljstvom uživali ob mladostnem zagonu okrog trideset nastopajočih. Ne nazadnje pa je cela prireditev izzvenela tudi ob prijetnem spoznanju, da odhaja nabirka prostovoljnih prispevkov v dobre roke: k preskušeni družini, kjer bolna in brezposelna starša le z veliko težavo skrbita za svoje tri šoloobvezne otroke.

Prireditev seveda ni nastala sama po sebi: potrebna je bila pomoč  skupine starejših, ki je organizirala, vadila, vodila, spremljala ipd., da je vse teklo, kot je treba. Izstopalo je tu nekaj gospa (Olga, Mateja, Anamarija, Silvija, Ana in še kdo), ki zaslužijo posebno zahvalo.

Z uspelo prireditvijo smo dokazali najmanj dvoje: da mladi radi nastopajo tudi v dobrodelne namene, če je cilj jasen in če se dobro ve komu je izkupiček namenjen; in da lahko tudi majhna župnija pripravi kakovostno prireditev, ko se združijo volja in sposobnosti tistih, ki znajo in hočejo storiti kaj dobrega v korist bližnjemu, pa seveda tudi v lastno zadovoljstvo. »Mladi za Karitas« postaja pri nas že tradicionalna prireditev, s katero velja vsekakor nadaljevati.

Š.T.

FOTOGALERIJA prireditve Mladi za Karitas