MINI SVETOPISEMSKI MARATON

V petek pred nedeljo Svetega pisma smo imeli v naši župnijski cerkvi po večerni sveti maši mini svetopisemski maraton. V celoti smo prebrali Markov evangelij in 2. Pavlovo pismo Korinčanom.

Pred branjem nam je gospod župnik razložil pomen evangelijev, značilnosti Markovega evangelija in nam želel odprta ušesa in srca pri branju in poslušanju Božje besede. Branje so začeli mladinci in nam predstavili‎ sodobno različico Markovega evangelija.

Markov evangelij je najstarejša pripoved o Jezusovem življenju in je podlaga ostalim trem evangelistom. Namen Markovega evangelija je oznaniti veselo oznanilo o Jezusu Kristusu, predstaviti Jezusa kot Sina človekovega, oznaniti nastop Božjega kraljestva in pozvati k spreobrnjenju.

Drugo pismo Korinčanom je najbolj bojevito in prepričevalno pismo apostola Pavla, ki razodeva njegov slog in izrazno moč: nasprotje v besedah in mislih sta mojstrovini, v katerih se menjavata šaljivost in ognjevitost.

Lepo je bilo brati in poslušati, ter tako spoznavati celovitost in različnost dveh svetopisemskih del. Hvala Bogu za vse navdihe in dotike!

V priloženi  FOTOGALERIJI  pa nekaj utrinkov tega večera.